Aksident i rëndë i autobusit me refugjatë në Serbi, një i vdekur

58 Lexime

Aksidenti është shkaktuar natën e së dielës, rreth orës 22.30, me ç` rast një kamion me autotarga maqedonase është përplasur me një autobus me autotarga serbe, i cili ka transportuar azilantë nga Presheve, për në Vranjë dhe Beograd.
Në këtë aksident, sipas medieve serbe, së paku një person ka humbur jetën, ndërsa nëntë të tjerë kanë marrë lëndime të rëndë e të lehta.

Në përkujdesjen e udhtarëve të lënduar janë angazhuar katër vetuta të ndihmës së shpejtë, dy nga Vranja dhe nga një prej Bujanocit e Preshevës, transmeton „Shtegu.com“.