Tani edhe në Evropë, ngritje e madhe për Shqipërinë

32 Lexime

Kombëtarja shqiptare është duke vazhduar të thyejë rekorde të njëpasnjëshme dhe shumë të mëdha.

Disa ditë më parë, Shqipëria ka shkruar historinë duke u renditur në vendin e 22-të si skuadra më e mirë në botë nga FIFA.

Dhe pas këtij lajmi, vjen një tjetër lajm shumë i madh për Kombëtaren e Shqipërisë, e cila renditet në vendin e 15-të në Europë, pasi ka 888 pikë në renditjen e përmuajshme të UEFA-së, shkruan Lajmi.

Përballjet e ardhshme që Shqipëria i zhvillon ndaj Danimarkës respektivisht Portugalisë, mund të përmirësojnë edhe më shumë këtë renditje, nëse marrim ndonjë rezultat pozitiv./Indeksonline/