Tages-Anzeiger shkruan për Albin Kurtin: Një kryengritës kundër hajdutëve (Foto)

96 Lexime

Media zvicerane Tages-Anzeiger në një shkrim për liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti ka shkruar se ai është një kryengritës që po lufton kundër hajnave në Kosovë.

Në këtë shkrim thuhet se Albin Kurti është politikani më i popullarizuar në Republikën e Kosovës dhe se për fituar zgjedhjet ai po lufton me zell misionari.

Gjithashtu në këtë artikull thuhet se Kurti ka një nivel superior karshi kundërkandidatëve. (INA)