SPORT

Basketbollisti Rezart Memedi po vazhdon shkëlqimin e tij në kampionatin italian

156 Lexime

21.01.2020

Basketbollisti shqiptar Rezart Memedi po vazhdon shkëlqimin e tij në kampionatin italian të basketbollit te moshat U18.

Memedi po mbron ngjyrat e “Aurora Basket Jesi”, që në sonte ekipi i tij e fitoi ndaj Bolognas me rezultat final 81-70.

Rezart Memedi shënoi 23 pikë

Shkupjani ishte më i miri në parket duke shënuar plot 23 pikë, aq sa kishte dhe bashkë lojtari i tij Giacche. Dhe pikërisht nga klubi kanë thënë se ishte Memedi dhe Giacche basketbollistët që i dhanë fitoren trajnerit Francioni.