Sulmuesi shqiptar Albin Krasniqi kalon nga St. Galleni në FC Winterthur

31 Lexime

FC Winterthur po forcon ofensivën me Albin Krasniqin. Sulmuesi shqiptar kalon nga FC St.Gallen në Cyrih dhe do të marrë një kontratë trevjeçare

FC Winterthur nënshkruan me sulmuesin shqiptar Albin Krasniqi nga rivalët e ligës St. Gallen. 21-vjeçari nënshkroi një kontratë trevjeçare me skuadrën e Cyrihut, njoftoi klubi, transmeton portali Shtegu.

Futbollisti shqiptar nga Solothurni u stërvit në FC Basel dhe u transferua në St. Gallen në pranverën e vitit 2023.

Me ekipin e Zvicrës Lindore, fillimisht ai ka luajtur për U21 në Ligën e Promovimit. Albini këtë sezon ka bërë nëntë paraqitje në Superligë. Ai arriti të shënonte një gol.