Portieri i talentuar shqiptar Ardian Bajrami nënshkruan me Young Boys

59 Lexime

Ekipi zviceran i BSC Young Boys ka vazhduar kontratën me Dario Marzino edhe për një sezon. Portieri 27-vjeçar ka luajtur për YB për rreth dymbëdhjetë vjet – në ndërkohë ai u huazua te Schaffhausen dhe ëinterthur. Marzino bëri një paraqitje të pjesshme në Superligën Credit Suisse në ndeshjen e fundit të sezonit 2019/20 në fitoren 3-1 në shtëpi kundër St. Gallen. Me natyrën e tij pozitive dhe pasionante, ai kontribuon shumë në frymën e mirë të ekipit te Young Boys.

Me Ardian Bajramin, një tjetër ish-lojtar i ri u fut në skuadrën e parë, informon portali Shtegu. Portieri 20-vjeçar ka nënshkruar kontratën e tij të parë profesionale me YB (deri në verën e vitit 2026). Bajrami luan për ekipin e Bernës që nga moshat U18.

Marzino dhe Bajrami janë të dy pjesë e ekipit të trajnerit Patrick Frame dhe do të mbështesin edhe ekipin e dytë në Ligën e Promovimit në YB.