Policia zvicerane arreston një çift shqiptar në kërkim ndërkombëtar

41 Lexime

Policia Kantonale e Cyrihut të hënën arrestoi një grua dhe një burrë në Weiningen, të cilët janë shpallur ndërkombëtarisht për arrestim

Sukses i kërkimit për Policinë Kantonale të Cyrihut: Në Weiningen ZH, hetuesit kanë mundur të arrestojnë dy kriminelë të kërkuar ndërkombëtarisht. Siç njoftoi policia kantonale të mërkurën, hetuesit vunë re një automjet me targa italiane në Zürcherstrasse në Weiningen. Për shkak se të dyshuarit nuk mund të identifikoheshin, ata u dërguan në komisariat.

Gjatë procesit të identifikimit u zbulua se ata ishin një shqiptar 44-vjeçar dhe një shqiptare 38-vjeçare, të cilët ishin në kërkim ndërkombëtar nga Italia, transmeton portali Shtegu. Dy personat ishin arratisur nga burgu në lidhje me një krim të dhunshëm. Policia Kantonale e Cyrihut nuk thotë se çfarë kanë kryer ata të dy. Mund të jetë e mundur lëndim i rëndë trupor ose vrasje.

Gjatë kontrollit të automjetit, Policia Kantonale e Cyrihut sekuestroi mjete për vjedhje. Pas procedimit të rastit nga policia, dy personat u dërguan në Prokurorinë Publike të Cyrih-Limmat.