Ballina Blog Faqe 931

Shpurdhni, katolikë, se boll u sollët si myslimanë

Kimete Berisha Me ardhjen e Papa Franciskos në krye të Vatikanit, kanë ndryshuar do gjana, po duket sikur po ndyshon gjithçka në botën e fesë...

Ndërron jetë pasuesja e Nënë Terezës

Motra Nirmala, ish udhëheqësja e Institucionit "Nënë Tereza" në Kalkutë të Indisë, ka ndërruar jetë, bëjnë të ditur medie të ndryshme botërore. Ajo ndërroi...

Ish tenistja numër një në botë e shqetësuar për refugjatët

Njëra ndër tenistet më të suksesshme në botë, Steffi Graf (46), njëherit edhe themeluese e Fondacionit "Children for Tomorrow" e cila përkujdeset për fëmijët...

Parodi e gazetarit sportiv Reshat Ibrahimi lidhur me takimin Vuçiç –...

I indinjuar me kryeminsitrin kosovar, me sjelljen e tij të papërvojë, gazetari sportiv i të përditshmes "Lajm" nga Maqedonia, Reshat Ibrahimi, nuk ka mundur...

Sulejmani fillon përgatitjet në Yong Boys

Së bashku ishin në Benfikë të Lisbonës dhe shumë apk ishin angazhuar. Tashmë që të dy janë në YB duke i dhënë ekipit shpresë...

Vetëdigjet një vajzë në parkun e qytetit të Shkupit

Vajza ia ka vënë flakën vetes në parkun e qytetit në Shkup, sot në ora 13. Sipas informatave vajza ishte e moshës 25-30 vjeçare. Incidenti...

Medalje e artë për Shqipërinë

Atletja shqiptare Luiza Gega ka zënë vendin e parë në garën e 1500 metrave në Lojërat Olimpike Europiane “Baku 2015”, duke i dhuruar Shqipërisë...

Çavkovi dhe Lagja e Trimave

NASER PAJAZITI Ministri i Brendshëm Mitko Çavkov  për së dyti herë erdhi në Lagjen e Trimave në Kumanovë. Kësaj radhe erdhi dhe mbajti një ligjëratë para...

Kosovari del nga binarët e kampionit të boksit, zhytet në krim

Si refugjat lufte, kosovari Pjeter D. në Gjermani kishte ardhur si fëmijë. Ai ishte njëri ndër talentet më të mëdhenj të boksit në Berlin....

Çuditë e zgjedhjeve, të rinjtë votojnë De Biazin dhe Kardashian

Neritan Gjergo Ndërkohë që në të gjithë vendin, dje votohej, zgjedhjet për bashkiakë janë ndjekur dhe shoqëruar me batuta e humor, qoftë ne medie, qoftë...