Ballina Blog Faqe 929

Francezët në mbrojtje të tre prindërve shqiptarë

Me iniciativën e shoqatës franceze "Réseau éducation sans frontières (Rrjeti - arsimimi pa kufij) RESF, në disa lagje të Clermont-Ferrand në Francë janë organizuar...

Dëshmi rrëqethëse, Milaim Zeka: Në Kumanovë veç 3 shqiptarë të vrarë,...

Gazetari Milaim Zeka, i cili posa është kthyer nga Kumanova, ekskluzivisht për Telegrafin ka treguar se autoritetet maqedonase kanë spekuluar rëndë lidhur me numrin...

Inskenimi me vjershën e vajzës shqiptare për Erdoganin është skandaloz dhe...

Ka shkaktuar shumë bujë poezia që një vajzë recitoi para ciftit Erdogan në Kalanë e Prezës. Poezia është një thirrje patetike për xhihad dhe e...

Nëna kosovare dëbohet në agun e mëngjesit

Pa kurrfarë paralajmërimi, kosovarja dërgohet në aeroportin e Mynihut në Gjermani   Ata kishin ardhur gjatë natës: Një nënë kosovare nga Nürnbergu i Gjermanisë, me fëmijën...

NXËNËSI ARTAN AZEMI QË VETËM ME UJË QËNDROI NËN BRESHËRI TË...

Pas luftimeve misterioze në Kumanovë, kanë vazhduar rrëfimet prekësë të qytetarëve shqiptarë të lagjes së shkatërruar. Një i tillë vjen nga një nxënës i...

Profesori izraelit që përloti botën

Sydney Engelberg ligjëron tashmë 45 vite në Hebrew University në Jerusalem. Gjatë orës së tij të menaxhimit të organizimit profesional, një fëmiëjë e një...

Në Kumanovë edhe më tej mbisundojnë frika, pikëllimi dhe pafuqia

  Foto: Adelheid Wölfli - Asim Ibrahimi para shtëpisë së tij të shkatërruar në Kumanovë. Edhe ai nuk e di përse në të vërtetë u...

Tridhjetë e tre kosovarë kthehen vullnetarisht nga Gjermania

Mesnatën e së mërkurës, në Gjermani janë tubuar rreth 80 - 100 persona për të demostruar para autoriteteve gjermane në qytezën Bramsche. Arsyeja për...

Taulanti i mërzitur, kërkon lirimin e vëllait nga burgu

Tmerrin e vërtetë nga luftimet dyditore në Lagjen e Trimave në Kumanovë mes forcave policore të Maqedonisë dhe grupit të armatosur e kanë përjetuar...

PËR 12 ORË NËN BRESHËRI TË PLUMBAVE PA NGRËNË E PA...

Ngjarjet në Kumanovë i kanë tronditur banorët e këtij qyteti, por që humanizmi dhe shtrirja e dorës për ndihmë mbetet vetia më e fortë...