Ballina Blog Faqe 915

Gjermania: Nuk ka ndryshim të kufijve në Ballkan

Ambasadori gjerman në Serbi, Heinz Wilhelm tha sot se vënia në pikëpyetje e kufijve të Ballkanit Perëndimor është e papranueshme. Wilhelm, duke iu përgjigjur pyetjeve...

Shumë ministri s’e njohin gjuhën shqipe!

Opsioni i komunikimit edhe në gjuhën shqipe në shumë ministri jo vetëm që nuk është shtuar, por disa prej tyre e kanë hequr. Arsyetimi...

I vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj Oliver Ivanovqit

Në Gjykatën Themelore në veri të Mitrovicës, ia ka zgjatur edhe për dy muaj paraburgimin liderit të serbëve të veriut, Oliver Ivanoviqit, i akuzuar...

Jankullovska!Arrestimet në Kumanovë s’kanë lidhje me sulmin në Goshincë

Aksioni i djeshëm policor në Kumanovë deri më tani nuk lidhet me sulmin në Goshincë të Likovës. Kështu ka deklaruar ministrja e punëve të...

Turp. Bastiset shtëpia e vëllezërve Rexhepi

Forcat speciale sot pasdite rreth orës 16 kanë bastisur shtëpinë e vëllezërve Rexhepi, raporton “Lajmpress”. Për momentin në stacionin policor gjenden Rexhep Rexhepi, Shefket Rexhepi...

SKANDAL: Nikoliq ka dashur t’i dhurojë raki sheikut të Katarit

Presidenti serb, Tomisllav Nikoliq, për pa nuk ka bërë një gafë diplomatike, kur para disa muajve ka dashur t’i dhurojë sheikut të Katarit Muhamed...

Peshevski: Ndryshimet e Ligjit për ZTZHI në interes të investitorëve

Shkup, 28 tetor - Ndryshimet në Ligjin për zona teknologjike-zhvillimore industriale bëhen që të rritet interesi dhe t'u dilet në vigjilje investitorëeve, deklaroi sot...

Ulen çmimet e benzinave dhe dizelit

Shkup, 3 nëntor - Komisioni Rregullator i Energjetikës vendosi sot uljen e çmimeve të derivateve të naftës. Sipas vendimit të sotëm, ulen çmimet e benzinave...

U shua piktori Veli Gërvalla, sot varrimi

Sot në moshën 81 vjeçare ndërroi jetë piktori nga Kosova, Veli Gërvalla. U lind në fshatin Lupc i Poshtëm në vitin 1935. Shkollimin e...

Kryeministri dekoron profesorin e violinës, Robert Papavrami

Gjatë një ceremonie të zhvilluar në Sallën e Hartave, në Kryeministri, shefi i qeverisë, Edi Rama, ka dekoruar profesorin e njohur të violinës, Robert...