Ballina Blog Faqe 901

Shabani shpallet kryetar i BFI-së

  Mëngjesin e sotëm ka ndodhur një sulm i armatosur ndaj Bashkësisë Fetare Islame raportojnë mediet shqiptare nga Maqedonia . Një grup prej rreth 50 personave...

Rinia nga Negotina dhe Beshiktash kampion të turneut “Dëshmorët e Kombit...

Të dielën në Hasanbeg të Shkupit ka përfunduar edicioni i katërt i turneut përkujtimor “Dëshmorët e Kombit 2015”. Fitues të edicionit të sivjetëm dolën...

LAJM I FUNDIT: ...

foto simbolike Pasditen e së premtes, në një kantier në Lucern të Zvicrës, një kosovar 31-vjeçar ka humbur jetën, bëjnë të ditur mediet zvicerane. Aksidenti...

Shkëlzen Gashi lojtar i muajit në Zvicër

49 191 lexues të gazetës "Blick" në Zvicër, kanë zgjedhur pa konkurrencë Shkëlzen Gashin si futbollist të muajit mars. Vetë shifrat flasin për te,...

Dëmtohen varrezat myslimane në Zvicër

Gjatë ditës së diel, në lagjen Montoie të Lozanës në Zvicër, janë dëmtuar varrezat e myslimanëve Kryqe të vizatuar, lule të dëmtuara, gurëtë përmbysur. Gjatë...

Para 35 vitesh vdiq “Shoku Tito”

Në ditën e sotme para 35 vitesh, vdiq Josip Broz Tito (1892-1980), lideri i Partisë Komuniste të Jugosllavisë dhe kryetar i përjetshëm i Republikës...

Gjermani kërkon suvenire nga policia kosovare

Shtetasi gjerman Horst Terschanski, ka për hobi koleksionimin e kapelave të policëve pothuajse nga e gjithë bota. Deri më tani ai ka tubuar 182...

Gjatë udhëtimit të saj rreth rruzullit tokësor, 77 vjeçarja viziton edhe...

Shtatëdhjeteshtatëvjeçarja gjermane, Heidi Hetzer në korrik të vitit të kaluar kishte filluar udhëtimin e saj rreth rruzullit tokësor me një veturë antike. Ajo ishte...

E huaj në vendlindjen e saj

Ekzistojnë njerëz të cilët nuk kursejnë të paguajnë 75 euro për një palë këpucë, apo për një koncert, apo fundi-fundit, për një darkë. Nga...

Varroset Lina, nxënësit e klasës mesazh për humbjen

Lina Gojani, 9-vjeçarja nga Shkupi që humbi jetën si pasojë e shpërthimit të zjarrit në banesën ku jetonte, në rrugën “Kemal Sejfulla” në Çair...