Ballina Blog Faqe 900

Pushojnë të shtënat në Kumanovë

Në këto momente kanë pushuar të shtënat në qytetin e Kumanovës, bëjnë të ditur burime të gazetës "Lajm", ndërkohë që në "Lagjen e Trimave"...

LAJM I FUNDIT: Të shtëna armësh në Kumanovë

Në orët e hershme të mëngjesit të së shtunës, në rajonin e Kumanovës ka filluar një përleshje e armatosur në mes të forcave të...

SHF “Liria” shënoi 70 vjetorin e themelimit të saj

Me program të begatshëm, mbajtur në Qendrën kulturore për të rinj, shkolla fillore “Liria” shënoi 70 vjetorin e themelimit të saj. Aktivitetet për shënimin...

Vajzat si “mallkim” në Ballkan

Gratë janë një barrë e rëndë për familjen, ndërsa meshkujt konsiderohen si shtylla - është një këndvështrim i përbashkët i vendeve të ndryshëm në...
video

Të gjithë e ngritën në qiell Messin, por harruan se çfarë...

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, bëri bujë të madhe të mërkurën pas super-driblimit ndaj Jerome Boateng dhe golave të shënuar ndaj Bayern Munichut në...

Stop bisedimeve Sërbi-Kosovë!

Prishtina zyrtare ka vendosur të anulojë negociatat e planifikuara paraprake rreth Asociacionit të Komunave Serbe në Kosovë. Kështu së paku ka thënë drejtori i ashtuquajturës...

E vret shqiptarin dhe dëmshpërblehet nga gjykata austriake

Drejtësia austriake e ka dëmshpërblyer një vrasës të kërkuar me 1.750 euro, pasi një gazetë austriake e ka publikuar foton e tij dhe ka...

“Bild”-i në aksion për të ndihmuar fëmijën kosovar

Prindërit e Erisit, Luljeta (39) dhe Mustafë Vitija (40) mbi shtratin e fëmijës së tyre   Erisi tashmë ndjehet më mirë, e ënjtura në gojë i...

Shqipëria vend atraktiv për turistët zviceranë

E përditshmja zvicerane "St. Gallen Tagblatt", ka filluar organizimin e një pushimi dhjetëditor në Shqipëri për shtetasit zvicerane. Në një artikull të saj, ajo...

Mesazhi i Komandant Hoxhës

Hoxha flet për protestat e fundit para Qeverisë... Xhezair Shaqiri i njohur si Komandant Hoxha për Almakos i ka komentuar zhvillimet e fundit në Maqedoni,...