Ballina Blog Faqe 898

Baton Haxhiu me deklarata “bombastike”: Ali Ahmeti di të ruaj vetëm...

Baton Haxhiu analisti shqiptar nga Kosova në një emision të Tv Rrokum ka lëshuar akuza të rënda ndaj liderit të BDI-së, i mllefosur nga...

Nga tridhjetë ndeshje, vetëm Shtutgarti ia humbë 50 mijë euro

Nëse nuk ke fat në lojë, do të kesh fat në dashuri Zakonisht kur humbet basti, zemërimi luan rolin kryesor, e posaçërisht kur bëhet fjalë...

Pro Asyl: Maqedonia “nuk është shtet i sigurt i origjinës”

A janë këto shenja se shtetasit maqedonas mund të fitojnë të drejtën e azilit?!    Pas luftimeve në Maqedoninë Veriore, Organizata për refugjatë Pro Asyl, ka...

RATKOCERI: Zaevi nuk mund të përfaqëson shqiptarët

Drejtori i gazetës Koha Arben Ratkoceri, në intervistën e dhënë për televizionin Klan Kosova dhe në emisionin Zona B të Baton Haxhiut, ka pohuar...

Gruevski një diktator i përmendoreve që po vret për të mbetur...

Një deja-vu konflikti për të mbetur në pushtet. Ky është Gruevski. Një diktator i përmendoreve që po vret për të mbetur një hero vrasës. BATON...

HA-HA-HA: BDI u garanton “ndihmë për dëmet”! Lajm sarkastik për kumanovarët

Kumanovarët e “Lagjes së Trimave”, që kanë pësuar dëme gjatë luftimeve dyditore mes policisë dhe grupit të armatosur, si duket do të përjetojnë fatin...

Ironia e Arsim Zekollit: “Lojë shpërblyese”, gjeni zyrtarët e BDI-së në...

Zyrtarët e BDI-së janë shpallur “persona non grata” në Lagjen Kodra e Trimave. Banorët kanë paralajmëruar se nuk do të lejojnë t’i vizitojnë, nëse...

Austriakët nuk e dallojnë Kosovën nga Maqedonia

Në një artikull të së përditshmes austriake "salzburg24.at", lidhur me ngjarjet e fundit në Maqedoni, si duket është përvjedhur një gabim. Fotoja e publikuar...

Letra e bashkëshortës së berberit nga Kumanova tronditë Maqedoninë!

Bashkëshortja e Irfan Lutfiut, berberit nga Kumanova që po akuzohet për terrorizëm nga ana e policisë, ka shkruar një letër prekëse ku apelon të...

Kim Mehmeti: “Ata kumanovarë janë edhe viktima të plehut politik gjithëshqiptar”

Publicisti Kim Mehmeti, ka komentuar zhvillimet e fundi duke i krahasuar me ndodhitë e mëhershme e duke bërë përgjegjës BDI-së për shkak të mungesës...