Ballina Blog Faqe 836

Kim Mehmeti: Shqiptarët në duart e banditëve politik që mbështesin regjimet...

Postimi i plotë i shkrimtarit dhe publicistit Kim Mehmeti: “Shqiptarët e Maqedonisë mbetën në duart e kryesuesve banditë të BDI-së dhe PDSH-së edhe shkaku i...

Thaçin e lirova unë

Ish-shefi i SHISH- Fatos Klosi ka deklaruar se Hashim Thaçi është arrestuar në Shqipëri në vitin 1997. Por, Xhavit Haliti, deputet nga radhët e...

“Luanët” e detyrojnë familjen shqiptare ta lëshojë vendlindjen!

Tre të shtëna që i shkatërruan jetën e mëparshme.   Një familje shqiptare nga Maqedonia ishte arratisur nga vendlindja, pasi mafia vendase i kishte kërkuar të...

Dramaturgu kosovar sfidon ekzodin masiv të kosovarëve

Dhjetëra mijëra shqiptarë nga Kosova, muajve të fundit kanë hyrë ilegalisht në shtetet e BE-së, gjithashtu edhe në Zvicër. Dramaturgu nga Kosova, Jeton Neziraj...

Dieta 24 ditore

Kujdes qe t’a humbesh peshen duhet fillimisht t’a kesh ate. Pra MOS E BENI DIETEN NESE NUK DONI TE HUMBISNI ME SHUME SE 8...

Pagoi BDI grupet për sulmin në Gushincë?!

Sulmi në policinë maqedonase në fshatin Goshincë ka qenë i inskenuar në mënyrë që ta tërheqë vëmendjen nga afera e përgjimeve ku në qendër...

Fatkeqësi hekurudhore në afërsi të Velesit, 14 emigrantë kanë humbur jetën

14 emigrantë humbën jetën mbrëmë në fatkeqësinë hekurudhore në afërsi të Velesit, kur treni i linjës Selanik-Beograd ka goditur grupin e emigrantëve. Tereni në...

MPB-ja i caktoi 30 ditë paraburgim Rexhep Rexhepit

Prokuroria ka caktuar masë paraburgimi prej 30 ditëve për Rexhep Rexhepin, njërin nga tre të arrestuarit nga aksioni policorë i një dite më parë...

Gjermania: Nuk ka ndryshim të kufijve në Ballkan

Ambasadori gjerman në Serbi, Heinz Wilhelm tha sot se vënia në pikëpyetje e kufijve të Ballkanit Perëndimor është e papranueshme. Wilhelm, duke iu përgjigjur pyetjeve...

Shumë ministri s’e njohin gjuhën shqipe!

Opsioni i komunikimit edhe në gjuhën shqipe në shumë ministri jo vetëm që nuk është shtuar, por disa prej tyre e kanë hequr. Arsyetimi...