Ballina Blog Faqe 803

Shqiptari me shtëpinë si kasolle dhe me veturë Lamborghini

Kjo foto që po bën xhiron në rrjetet sociale supozohet se është bë në një fshat të Malësisë së Madhe në Mal të Zi,...

E tërë klasa ndajnë dhembjen për shoqen e humbur

Pas lajmit të hidhur për humbjen e Linës 9 vjeçare, edhe këshilli i prindërve të klasës 3/5 ka ndarë dhimbjen e thellë me familjen...

Rasti i rëndë i një familje shqiptare preokupon gjermanët

  Familja shqiptare R. nga Shqipëria është e kërcënuar për dëbim nga Gjermania: Çifti bashkëshortor me dy fëmijët dëshiron të qëndrojë, pasi në Shqipëri frikësohet...

Shqiptari katërvjeçar foto modeli më i ri në Zvicër

Loris Muqaj fiton çmimin "Prince of the World" Ai është vetëm katër vjeç dhe tashmë foto model: Loris Muqaj nga Wohleni i Zvicrës ka...

Dhjetë “kufoma” në qendër të Lucernit

Mu në mes të Lucernit në Zvicër, gjatë të enjtes janë shtrirë përtokë dhjetë "kufoma" të mbuluara me kefin. Një akt i tillë është...

Gazeta austriake “Krone” ka prekur nderin e azilkërkuesve kosovarë

Pritet një kërkim falje publike Senati i Këshillit austriak të shtypit është preokupuar me artikullin "Kosovarët përfitojnë nga azili" i gazetës austriake "Krone", i publikuar...

Presidenti çek: Hashim Thaçi është kriminel lufte

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman ka tronditur politikën evropiane me një deklaratë të fundit, duke e cilësuar Hashim Thaçin si një kriminel lufte. Kjo,...

Vetëm superlativa për Naser Alijin

Naser Aliji është dëshpëruar tej mase pas humbjes së mbrëmshme kundër FC Basel. "Pjesa e parë ishte shumë, shumë e keqe është vështirë të fitohet...

Kosovari i ri i gatshëm tu ndihmojë refugjatëve

Arian Berisha erdhi në Gjermani si fëmijë. Ai e përshkruan rrugën e gjatë nëpër të cilën është dashur të kalojë, në mënyrë që Gjermania...

Qeni zbulon hajnin kosovar të verërave të shtrenjta

Me ndihmën e një qeni policor, në një bodrum në Pfäffikon të Zvicrës, është arrestuar një hajn i dyshuar për plaçkitjen e verërave të...