Ballina Blog Faqe 593

Fortuna pa konkurrencë në turneun e Bajramit

Nën patronatin e Komunës së Gazi Babës dhe orgazinimin teknik të Klubit të futbollit “Fortuna 2009” nga Hasanbegu, sot është zhvilluar turneu i “Fitër...

Goli i Shani Tarashaj në konkurrencë për gol më të mirë

  Tashmë ka filluar java e parë e Kampionatit zviceranë në futboll dhe menjëherë u parashtrua pyetja: Kush e shënoi golin më të mirë. Në...

Pasagjerët 20 orë të bllokuar në tragetin Durrës- Ankona

Për 20 orë me radhë,  shumica pasagjerë shqiptarë e kosovarë, qëndruan të bllokuar në tragetin “Marina” në portin e Ankonës, Itali. Pasagjerët ishin nisur mbrëmjen e...

LAJM I FUNDIT: Merkel i thotë “JO” Ramës për projektet e...

Zonja e çeliktë, kancelarja gjermane Angela Merkel, është personi më i rëndësishëm i politikës aktuale gjermane. Sipas një studimi psikolgjik që i është bërë,...

Talenti kumanovar që jeton në Kanada në pritje te ftesës nga...

Gjiganti i madh i futbollit botëror Barcelona si duket ka zbuluar një talent të ri të futbollit në kampin që e organizoi në Ontario...

Më i mirë burgu i Gjermanisë se sa liria e Sirisë

Ish luftëtari i ISIS-it, i cili aktualisht gjendet në një burg të Gjermanisë, për mediet e atjeshme ka dhënjë një intervistë në të cilën...

INA – Rrëfimi i mërgimtarit: Si më grabitën hajnat serb në...

Shtetasi shqiptar i Maqedonisë me inicialet Z.R., rrëfen për INA tmerrin që ka përjetuar vitin e kaluar në autostradën Beograd – Nish në Serbi,...

ILJAZI: Vlerësimi për “Kohën” nderon edhe gazetarinë shqiptare

Për herë të parë në historikun e mediave shqipe në Maqedoni, një media shqiptare pozicionohet e para në tregun medial në vend. Anketa e...

Kujdes hajna: Facebook-u si grrep për të rënë në kurth

Shumica e miqve në Facebook e njohin njëri-tjetrin, jetën reciproke të përgjithshme, e në këtë proces bën pjesë edhe pushimi vjetor. „Juhu, për katër...

E pabesueshme: Pëllumbi ia merr jetën motoçiklistit

Për shkak të një përplasjeje me një pëllumb, një motoçiklist gjerman, në Rannungen të Gjermanisë ka gjetur vdekjen. Sipas informatave policore, mbrëmjen e së premtes,...