Ballina Blog Faqe 551

Zhduket fëmija i shqiptarit, e tërë Gjermania në këmbë

04:16:32               2016-03-21         Pas zhdukjes së një foshnje, policia gjermane ka shtuar dyshimet se nëna e ka vrarë foshnjen e...

Fitimi nga Maqedonia mahnitë audiencën zvicerane

02:28:05             2016-03-21         Në konkursin letrar "Poetry Slam", një manifestim letrar në të cilin tekset e përpiluara personalisht, lexohen në një...

Zënkë në mesin e xhematit në Winterthur

18:26:43              2016-03-20       Në mesin e besimtarëve në një xhami të Winterthurit në Zvicër, të deilën është shkaktuar një zënkë....

Rrezikohen të fshihen gurbetçarët shqiptarë nga Maqedonia, mbi 200 mijë votues...

23:14:53              2016-03-19       Në mbledhjen e sotme që filloi në ora 18.00 në KSHZ-ë të Maqedonisë konstatohet se më shumë...

Tetë vite burg shqiptarit për keqtrajtimin e priftit

22:49:20             2016-03-19       Në ditën e dytë të gjykimit ndaj një shqiptari 28-vjeçar, janë zbuluar informata të reja. Se si ka...

Lodhen mërgimtarët, dorëzohet edhe Labi

22:13:54               2016-03-19         Në një postim të tij në Facebook, këngëtari dhe veprimtari human Labinot Tahiri - Labi, si duke...

Në aeroportin gjerman arrestohet një shqiptar 57-vjeçar

09:25:44                  2016-03-18       Paraditen e së enjtes, në Aeroportin e Paderbornit në Gjermani, rreth orës 09:00 është kontrolluar...

A do të mbeten zviceranët pa kofsha të pjekura të pulave?!

17:57:55               2016-03-17       Tashmë disa vite, kosovari Jeton Dermaku është duke i vizituar rrugët e Zvicrës me stendin e tij...

Kosovari shkon drejt e “në gojë të ujkut”

17:53:35              2016-03-15     Po të ekzistonte rubrika "Më marrëzisht se sa lejon policia", kosovari do të gjendej në vendin e...

Prof Dr. Sefer Tahiri: Iseni deklasoi Eftovin

17:20:21            2016-03-15     Analisti dhe profesori universitar, Prof. Dr. Sefer Tahiri, në një prononcim të shkurtër enkas për "Shtegu.com", lidhur me...