Ballina Blog Faqe 4

Filmi “Zgjimi në Mars” i Dea Gjinovcit, në botën e panjohur...

Shqiptarja nga Gjeneva, Dea Gjinovci filmoi një familje kosovare, vajzat e së cilës ranë në koma pasi u refuzua një kërkesë për azil Ajo që...

Bashkatdhetari ynë këshillon për disa rregulla të dobishme gjatë udhëtimit me...

Apel deri te udhëtaret me avion: Rrini ulur deri sa t`ju vie radha për të dalur. Mos rrini në këmbë të gërbavitur. Meqenëse medoemos...

Për herë të parë në histori! Kuvendi i Shqipërisë shkarkon Presidentin...

Ilir Meta është i pari President i Republikës në historinë e Shqipërisë që shkarkohet nga Kuvendi. Deputetët kanë votuar sot pas një seance plenare të...

Duartrokitje frenetike për Kushtrimin që u lirua nga burgimi i përjetshëm...

Kushtrim H. (24), i cili e goditi për vdekje një grua të papërfshirë (43), gjatë një garë të paligjshme veturash në vitin 2019, të...

Në Zvicër dridhet toka

Të mërkurën në mëngjes, në rajonin e Neuchâtelit në Zvicër është ndier një tërmet. Një dridhje me një madhësi prej 2.4 ballësh të shkallës...

Vdes në spital shtetasi maqedonas që shtiu me armë në Bazel

Të hënën në mbrëmje ishin dëgjuar të shtëna me armë në një lokal në Bazel të Zvicrës. Pas arrestimit, autori i dyshuar ishte rrëzuar...

Restoranti i shqiptarit në Stansstad merr një yll të Guide-Michelin

Tashmë katër vite, Christoph Aebersold dhe Agron Tunprenkaj po e menaxhojnë restorantin "Uniquisine" në Stansstad të Zvicrës. Me sa duket ata janë të suksesshëm,...

Kërkohet shqiptarja e zhdukur Alije Veseli (51) nga Emmeni i Lucernit

Shqiptarja Alije Veseli është zhdukur në Emmen. Policia e Lucernit tani kërkon ndihmë. Që nga e hëna në mëngjes, Alije Veseli është zhdukur në Emmen...

Shtetasi i droguar maqedonas shkrep disa të shtëna me armë në...

Mbrëmjen e së hënës janë dëgjuar të shtëna në një lokal në Bazel. Autori i dyshuar u arrestua dhe dyshohet se aktin e kreu...

Takim informativ për bashkim familjar në Qytetin e Bernës

Zyra për Çështjet e Migracionit dhe Racizmit (FMR) së bashku me shërbimit të rezidentëve, policinë e migracionit dhe të huajve (EMF) rregullisht mbajnë një...