Ballina Blog Faqe 3

Zekiri-Osmanit: Me atë që dhia krenohet, delja turpërohet

12/11/2019 Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri, ka adresuar kritika ndaj ministrave të BDI-së, të cilët, sipas tij, po mundohen t’i përvetësojnë të arriturat e Qeverisë. Ai...

Ursula von der Leyen sulmon Macron: I hapi derën Rusisë në...

12/11/2019 Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor. Kështu ka deklaruar Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas vendimit për...

Zbulohet harta e minischengenit, Kosova nuk është aty

12/11/2019 Halil Matoshi Schengeni i Vogël – Serbia e Madhe !? Falë me sh’net Kryeministrit t’Shqipnisë, Edi Rama!? Kjo hartë e Serbisë së Madhe pēr Schengenin e Vogël,...

Qindra familje shqiptare janë të përjashtuar nga sigurimi shëndetësor shkaku i...

11.11.2019 Daim Hiseni Zaevi po tallë invalidët dhe personat e përfshirë në rastet sociale të etnikumit shqiptarë në njësinë rajonale të Çairit përmes kudrës Natasha Stanojeviç.   Qindra...

CIA zbardh detajet, ja si lindi Sigurimi i Shtetit dhe si...

11/11/2019 Amerikanët kanë hedhur dritë mbi të tjera zhvillime gjatë pushtimit gjermano-italian dhe regjimit komunist. Sipas raportimeve që janë bërë pranë CIA nga informatorët shqiptarë,...

Zbulime nga Vatikani, 5 shekuj është shkruar shqip (Foto)

09/11/2019 Në vitet 1600-‘700 janë përgatitur 206 shqiptarë në studimin e shqipes në Kolegjin Ilirik të Loretos dhe të Fermos në Itali, i cili qëndroi...

Spanja votoi, Maqedonia e Veriut do të pres për në NATO

11/11/2019 Partia Socialiste në pushtet i ka fituar zgjedhjet e katërta në katër vjetët e fundit në Spanjë. Megjithatë, kjo parti ka dështuar të fitojë...

SMS-të për rastin “Monstra”, lexohen të tjera në gjykatë

11/11/2019 Në Gjykatën Penale të Shkupit sot vazhdon seanca gjyqësore për rastin “Monstra”. Gjatë kësaj seance pritet të lexohen SMS porosi të tjera lidhur me...

Handkes iu dha pasaporta e Millosheviqit kur në Kosovë po përfundonte...

11.11.2019 Çmimi Nobel për Letërsi që iu dha novelistit kontrovers, Peter Handke, ngjalli reagime të shumta në Kosovë, Bosnjë dhe Hercegovinë dhe më gjerë. Kjo për...

Dauti Komerc në TOP 5 kompanitë më të suksesshme për vitin...

09/11/2019 Kompania Duti Komerc, edhe në vitin 2018 ëshët radhitur në mesin e TOP pesë kompanive më të suksesshme. Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore për...