Ballina Blog Faqe 2

Migros-i zviceran redukton 300 vende të punës, reagon sindikata Unia

  Gjatë dy viteve të ardhshme, reparti i «Migros Aare» do të mbyllë rreth 300 vende të punës. Sipas një deklarate, kooperativa reagon ndaj mjedisit...

Manchester United dje përcjelli Muriqin në stadium: Skauti impresionohet nga paraqitja...

17.09.2019 Vedat Muriqi është bërë target i shumë klubeve të mëdha, të cilat po e duan atë afër vetës. Njëri ndër ta është edhe Manchster...

Çfarë pashë 5 ditë në Beograd!

  Nga Isa Myzyraj Ajo çfarë dimë për marrëdhëniet mes Serbisë dhe Shqipërisë e Kosovës, është se janë në pikën më të acaruar që pas luftës...

Katica Janeva mbeti pa punë, nuk do të jetë prokurore as...

17/09/2019 Ish-kryeprokurorja speciale, Katica Janeva e cila u shkarkua nga detyra gjatë fundjavës së kaluar prej sot më nuk do të mund të ushtrojë as...

Shqipëria me numër të dyfishuar të turistëve gjatë këtij sezoni veror

17/09/2019 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë prezantimit të projektit për aeroportin ndërkombëtar të Vlorës, ka nënvizuar se Shqipëria është kthyer në një atraksion të...

Prokuroret speciale mblodhën plaçkat nga Specialja, nuk ka më rroga mijëra...

17/09/2019 Prokurorët e Prokurorisë Speciale sot po mbledhin gjësendet e tyre nga hapësirat e Prokurorisë Publike Speciale, pasi që Këshilli i Prokurorëve dje i riktheu...

Zvogëlim i në % së shqiptarëve në institucione?! (TABELA)

17/09/2019 Nga Izet ZEQIRI/ Parimi i përfaqësimit të drejtë dhe adekuat i të gjitha bashkësive etnike në administratën shtetërore dhe publike në Maqedoninë e Veriut, e...

DioGuardi: Shqiptarët e Maqedonisë mund të jenë 800 mijë, por “tallen”...

17.09.2019 Ish-kongresisti dhe lobisti i parë shqiptarë në SHBA, DioGuardi theksoi për INA se shqiptarët në Maqedoni mund të jenë mbi 800 mijë, por nuk...

KULTURË ME DAULLEXHINJ, ZURLAXHINJ DHE SHAKAXHINJ

17.09.2019 nga Shkelzen Halimi Në fillimet e tranzicionit, mjegulla kishte rënë edhe mbi kulturën shqiptare në Maqedoni dhe mbahej gjallë vetëm në saje të arnimeve të...

Veturë që kushton 8 milion dollarë (VIDEO PREZENTIM)

17.09.2019 Maybach Exelero, nuk do ta përshkruajm këtë veturë pasi që vet çmimi i kostos flet për të. Mund të themi se ka 700 k...