Ballina Blog Faqe 2

Zvicra e mëshirshme ndaj një shtetasi të Maqedonisë së Veriut, për...

Në kundërshtim me vullnetin e zyrës së prokurorit publik, një shtetas maqedonas që është përsëritës i veprave penale, mund të qëndrojë në Zvicër Prokurori kishte...

Kampionja shqiptare europiane në kickbox Ilda Lelo, gjurmëve të Florian Markut

Kampionja shqiptare europiane Ilda Lelo (27), të shtunën zhvilloi meçin e saj kundër kampiones së shumëfishtë botërore Marie Lang (34), e cila mban pesë...

Piktori që mahnit francezët, me akuarelet e tij nga Kosova pa...

I vendosur për trembëdhjetë vjet në Francë Amfreville-la-Mivoie (Seine-Maritime), akuarelisti shqiptar Ilir Stili falënderon francezët dhe shpreh keqardhjen për fatin e shkaktuar për artistët...

Vrasja e shqiptarit 20-vjeçar në Zvicër – policia arreston autorin e...

Policia e Lucernit arrestoi autorin e dyshuar i cili thuhet se ka vrarë një 20-vjeçar në kantonin e Lucernit Dhjetë ditë më parë ishte shkaktuar...

Valisi në Zvicër u trondit nga një tërmet me magnitudë 4.1...

Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë u regjistrua mëngjesin e kësaj të marte në Valis të Zvicrës, informon portali Shtegu. Dridhjet u ndjenë gjerësisht...

Partitë politike apo Mega-korporatat e fjalëve dhe premtimeve të kota

Shkruan: Ejup Berisha Vendi ynë RMV ndodhet në vazhdën e fushatës parazgjedhore për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen këtu më 17 tetor, dhe personat...

Përkeqësim i motit në Zvicër, priten reshje të dëborës

Vjeshta ka arritur në Zvicër! Në ditët në vijim, vendi do të pësojë një rënie drastike të temperaturave. MeteoSwiss madje raporton borë në lartësi...

Në Austri arrestohet shtetasi i Maqedonisë së Veriut që tentoi të...

Hetuesit policorë austriakë kanë gjetur një shtetas të Maqedonisë së Veriut në Wels, i cili në vendlindjen e tij kërkohet për një tentativë vrasjeje...

Kosovari ri praktikoi në Nju Jork dhe Londër, tani ka hapur...

Pasi shtetasi kosovar 37-vjeçar, Emir Kuljiçi fitoi përvojë në të gjithë botën, ai tani ka filluar me sallonin e tij të floktarisë "The Wörk"-dhe...

Dy vajza të vogla jetojnë për disa ditë me nënën e...

Dramë tronditëse në Francë: Dy fëmijë nuk kanë mundur ta kuptojnë se nëna e tyre kishte vdekur. Ata jetuan me kufomën për ditë të...