Ballina Blog Faqe 1042

Interi feston, Shaqiri në rol të dytë

Ekipi i Interit ka fituar ndeshjen derbi kundër ekipit AS Roma me rezultat të ngushtë 2:1, ndërsa Shaqiri u futë në lojë vetëm nga...

Haki Abazi: Milaim Zeka të tregoj përse u festua në Suedi,...

Edhe 24 orë pas intervistës së ish kryespiunit shqiptar, Fatos Klosi në Kosovë vazhdojnë debatet. Kryesisht analistët dhe njerëzit e kohës ndalen të zbardhja...

Avdijaj golashënues i dyfishtë në festivalin e golave

Sulmuesi kosovar, Donis Avdijaj ka shënuar dy gola në ndeshjen kundër ekipit të Wiener Neustadt, ndeshje kjo e cila përfundoi me barazim 4:4. Ishte...

Kur Shkupi ishte zemra e Kosovës

Vrasja e një “gjermani” në Gjakovë, frika nga treni në Prishtinë, shkolla franceze në Mitrovicë dhe italiane në Shkup, 1200 dyqanet e Prizrenit dhe...

Kim Mehmeti: Shqiptarët në duart e banditëve politik që mbështesin regjimet...

Postimi i plotë i shkrimtarit dhe publicistit Kim Mehmeti: “Shqiptarët e Maqedonisë mbetën në duart e kryesuesve banditë të BDI-së dhe PDSH-së edhe shkaku i...

Thaçin e lirova unë

Ish-shefi i SHISH- Fatos Klosi ka deklaruar se Hashim Thaçi është arrestuar në Shqipëri në vitin 1997. Por, Xhavit Haliti, deputet nga radhët e...

“Luanët” e detyrojnë familjen shqiptare ta lëshojë vendlindjen!

Tre të shtëna që i shkatërruan jetën e mëparshme.   Një familje shqiptare nga Maqedonia ishte arratisur nga vendlindja, pasi mafia vendase i kishte kërkuar të...

Dramaturgu kosovar sfidon ekzodin masiv të kosovarëve

Dhjetëra mijëra shqiptarë nga Kosova, muajve të fundit kanë hyrë ilegalisht në shtetet e BE-së, gjithashtu edhe në Zvicër. Dramaturgu nga Kosova, Jeton Neziraj...

Dieta 24 ditore

Kujdes qe t’a humbesh peshen duhet fillimisht t’a kesh ate. Pra MOS E BENI DIETEN NESE NUK DONI TE HUMBISNI ME SHUME SE 8...

Pagoi BDI grupet për sulmin në Gushincë?!

Sulmi në policinë maqedonase në fshatin Goshincë ka qenë i inskenuar në mënyrë që ta tërheqë vëmendjen nga afera e përgjimeve ku në qendër...