Ballina Blog Faqe 1034

Vjen në jetë Roma, vajza e Elvis Pistës (Foto)

Sot, ka lindur bashkëshortja e kandidatit për deputet në Kuvendin e Kosovës, Elvis Pista, i cili u vra më 15 qershor. Ajo ka sjellë në...

Deputeti i PDSH-së: Duhet Menduh Thaçi të takohet me Ali Ahmetin,...

Deputeti i PDSH-së, Ernad Fejzullahu ka shkruar një shkrim i cili titullohet, "Duhet Menduh Thaci të takohet me Ali Ahmetin, që të vijnë në...

Ibrahimi dhe Gashi dorëhiqen nga ‘Shenja’, vazhdojnë me ‘Besa’

Dy themeluesit e revistës Shenja Afrim Gashi dhe Zeqirija Ibahimi kanë hequr dorë nga revista, por edhe nga portali shenja.mk, për shkak të angazhimeve...

Institucionet fshehin përkatësin etnike të Nënë Terezës

“Puna e Pendimit. Zoti im, po më vjen keq me gjithë zemër për të gjitha mëkatet që i kam bërë, se kam bjerrë parrisin,...

Studentët e pavarur fillojnë luftë të hapur ndaj USHT-së!

Në hapësirat e  USHT-së nga Organizata Studentore sot ka filluar shpërndarja e një fletushke, përmes së cilës kjo organizatë pyet publikisht se: A ekziston...

Maqedonia në BE në varësi të reformave

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shkup, Çarls Garet tha se anëtarësimi i Maqedonisë në Bashkimin Evropian varet nga zbatimi i reformave. Garet vlerësoi se...

Mund të paguani me vezë dhe misër…

Faton Esati Ditëve të fundit të gjithë jemi dëshmitar për ndryshimet e reja ligjore në lidhje me  rritjen e politikave ndëshkuese dhe futjen e dënimeve...

Çshenjtërimi i nacionalizmit

Sead Zimeri & Armanda Hysa Nacionalizmi si ideologji e formimit te kombit është fenomen i studiuar mirë sidomos në Perëndim dhe ekziston një literaturë e...

Nostalgji

Jo shumë kohë më parë rrugët ishin të mbushura përplot me fëmijë, duke luajtur me litarë; copëza guri, druri a çeliku. E pikërisht zëri...

Afrim Zhitia e Fahri Fazliu, dy heronjtë e Luftës së 2...

Tahir GJONBALAJ Njizët e pesë vjet më parë, më 2 nëntor 1989, uturima e mjeteve të blinduara dhe e makinerisë së luftës bashkë me aradhen...