Ballina Blog Faqe 1028

Rasti i rëndë i një familje shqiptare preokupon gjermanët

  Familja shqiptare R. nga Shqipëria është e kërcënuar për dëbim nga Gjermania: Çifti bashkëshortor me dy fëmijët dëshiron të qëndrojë, pasi në Shqipëri frikësohet...

Shqiptari katërvjeçar foto modeli më i ri në Zvicër

Loris Muqaj fiton çmimin "Prince of the World" Ai është vetëm katër vjeç dhe tashmë foto model: Loris Muqaj nga Wohleni i Zvicrës ka...

Dhjetë “kufoma” në qendër të Lucernit

Mu në mes të Lucernit në Zvicër, gjatë të enjtes janë shtrirë përtokë dhjetë "kufoma" të mbuluara me kefin. Një akt i tillë është...

Gazeta austriake “Krone” ka prekur nderin e azilkërkuesve kosovarë

Pritet një kërkim falje publike Senati i Këshillit austriak të shtypit është preokupuar me artikullin "Kosovarët përfitojnë nga azili" i gazetës austriake "Krone", i publikuar...

Presidenti çek: Hashim Thaçi është kriminel lufte

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman ka tronditur politikën evropiane me një deklaratë të fundit, duke e cilësuar Hashim Thaçin si një kriminel lufte. Kjo,...

Vetëm superlativa për Naser Alijin

Naser Aliji është dëshpëruar tej mase pas humbjes së mbrëmshme kundër FC Basel. "Pjesa e parë ishte shumë, shumë e keqe është vështirë të fitohet...

Kosovari i ri i gatshëm tu ndihmojë refugjatëve

Arian Berisha erdhi në Gjermani si fëmijë. Ai e përshkruan rrugën e gjatë nëpër të cilën është dashur të kalojë, në mënyrë që Gjermania...

Qeni zbulon hajnin kosovar të verërave të shtrenjta

Me ndihmën e një qeni policor, në një bodrum në Pfäffikon të Zvicrës, është arrestuar një hajn i dyshuar për plaçkitjen e verërave të...

Ja përse një kroate ia derdhi përtokë valixhen një zviceranes

Vendi i ngjarjes: Midis shitoreve Migros dhe Coop në Nussbaumen të Zvicrës. Një gruas së moshuar i griset valixhja nga letra dhe një grua...

Arrestohet maqedonasi, organizator i trukimit të ndeshjeve në Itali

Autoritetet italiane kanë arrestuar një shtetas maqedonas, i dyshuar si organizator i trukimit të ndeshjeve në futbollin italian. Pas tre vitesh arratisje, Hristijan I....