Ballina Blog Faqe 1026

Njëzet mijë euro dënim për vozitje nëpër binarë

Rrugën e shkurtër që e gaboi, vozitësi i pakujdesshëm nga Fröndenberg afër Dortmundit në Gjermani, do të duhet ta paguajë shtrenjtë Para rrafsh dy muajsh,...

Shqiptarët me rrugë të ndyta, por me shtëpi shumë të pastërta

Me 62 vite, zvicerani Rolf Alther ishte dashuruar edhe një herë – kësaj radhe në Shqipërinë. Ai tani jeton atje Para gjysmë muaji, zvicerani Rolf...

Shabani shpallet kryetar i BFI-së

  Mëngjesin e sotëm ka ndodhur një sulm i armatosur ndaj Bashkësisë Fetare Islame raportojnë mediet shqiptare nga Maqedonia . Një grup prej rreth 50 personave...

Rinia nga Negotina dhe Beshiktash kampion të turneut “Dëshmorët e Kombit...

Të dielën në Hasanbeg të Shkupit ka përfunduar edicioni i katërt i turneut përkujtimor “Dëshmorët e Kombit 2015”. Fitues të edicionit të sivjetëm dolën...

LAJM I FUNDIT: ...

foto simbolike Pasditen e së premtes, në një kantier në Lucern të Zvicrës, një kosovar 31-vjeçar ka humbur jetën, bëjnë të ditur mediet zvicerane. Aksidenti...

Shkëlzen Gashi lojtar i muajit në Zvicër

49 191 lexues të gazetës "Blick" në Zvicër, kanë zgjedhur pa konkurrencë Shkëlzen Gashin si futbollist të muajit mars. Vetë shifrat flasin për te,...

Dëmtohen varrezat myslimane në Zvicër

Gjatë ditës së diel, në lagjen Montoie të Lozanës në Zvicër, janë dëmtuar varrezat e myslimanëve Kryqe të vizatuar, lule të dëmtuara, gurëtë përmbysur. Gjatë...

Para 35 vitesh vdiq “Shoku Tito”

Në ditën e sotme para 35 vitesh, vdiq Josip Broz Tito (1892-1980), lideri i Partisë Komuniste të Jugosllavisë dhe kryetar i përjetshëm i Republikës...

Gjermani kërkon suvenire nga policia kosovare

Shtetasi gjerman Horst Terschanski, ka për hobi koleksionimin e kapelave të policëve pothuajse nga e gjithë bota. Deri më tani ai ka tubuar 182...

Gjatë udhëtimit të saj rreth rruzullit tokësor, 77 vjeçarja viziton edhe...

Shtatëdhjeteshtatëvjeçarja gjermane, Heidi Hetzer në korrik të vitit të kaluar kishte filluar udhëtimin e saj rreth rruzullit tokësor me një veturë antike. Ajo ishte...