Ballina Blog Faqe 1024

Një xhami brenda kishës italiane

Islanda ka krijuar polemika të shumta në Bienalen e Artit bashkëkohor në Venecia, duke instaluar një xhami në mes të një kishe të mëparshme,...

Dëshmi të një “gastarbeiteri” shqiptar për Kumanovën

"Të shtunën rreth orës 04.00 të mëngjesit dëgjova të shtëna me armë. Rrugët për në aeroportin e Shkupit ishin të mbyllura. Përsëri filloi lufta...

Ky fëmijë që bëri bujë në të gjitha mediat botërore, ndërron...

Ishte larguar nga Kosova për një jetë më të mirë në Gjermani. Familja nga Ferizaj ka humbur djalin e tyre dyvjeçar, Erisin, në një...

“Margaritari i Maqedonisë” – Rexhallari synon mbrojtjen e titullit

Vitin e kaluar me fitoren në “Margaritarin e Maqedonisë”, arrita një nga sukseset më të mëdha në karrierë. Shpresoj që këtë sukses ta përsëris...

Naser Pajaziti: Çfarë po ndodhë në Kumanovë, skenarë ogurzi !?

Kumanova sot u zgjua që në orët e para të mëngjesit nga krisma armësh të fuqishme, helikopterë dhe një situatë e tmerrshme me tymnajë...

Kumanovë: 9 policë të plagosur dhe një i vrarë

Një polic i vrarë dh 9 të tjerë të plagosur është për momentin bilanci i përleshjes mes një grupi të armatosur dhe njësive special...

Murseli: Deja Vue i policisë në Kumanovë

"Deri më 17 maj (kur është paraparë protestë e madhe kundër pushtetit) do të tundohen shumë mjedise të banuara me shqiptarë, siç filloi sot...

Pushojnë të shtënat në Kumanovë

Në këto momente kanë pushuar të shtënat në qytetin e Kumanovës, bëjnë të ditur burime të gazetës "Lajm", ndërkohë që në "Lagjen e Trimave"...

LAJM I FUNDIT: Të shtëna armësh në Kumanovë

Në orët e hershme të mëngjesit të së shtunës, në rajonin e Kumanovës ka filluar një përleshje e armatosur në mes të forcave të...

SHF “Liria” shënoi 70 vjetorin e themelimit të saj

Me program të begatshëm, mbajtur në Qendrën kulturore për të rinj, shkolla fillore “Liria” shënoi 70 vjetorin e themelimit të saj. Aktivitetet për shënimin...