Ballina Blog Faqe 1017

Letra e bashkëshortës së berberit nga Kumanova tronditë Maqedoninë!

Bashkëshortja e Irfan Lutfiut, berberit nga Kumanova që po akuzohet për terrorizëm nga ana e policisë, ka shkruar një letër prekëse ku apelon të...

Kim Mehmeti: “Ata kumanovarë janë edhe viktima të plehut politik gjithëshqiptar”

Publicisti Kim Mehmeti, ka komentuar zhvillimet e fundi duke i krahasuar me ndodhitë e mëhershme e duke bërë përgjegjës BDI-së për shkak të mungesës...

Vendit më labil në Evropë i kërcënohet një luftë e re

Në përleshjet midis policisë dhe luftëtarëve guerilë në veri të Maqedonisë, jetën e humbën 40 persona. Tashmë kërcënohet një konflikt në mes të sllavëve...

Tridhjetegjashtëvjeçari zviceran vret disa persona dhe vetvritet

Disa persona janë vrarë gjatë të shtënave të shtunën vonë në një qytet në kantonin zviceran të Aargaut, ka bërë me dije policia lokale...

Ndërron jetë Liliana Çavolli

Në orët e hershme të së shtunës, ka ndërruar jetë këngëtarja e njohur shqiptare Liliana Çavolli. Ajo ishte në skenë për më shumë se...

Një xhami brenda kishës italiane

Islanda ka krijuar polemika të shumta në Bienalen e Artit bashkëkohor në Venecia, duke instaluar një xhami në mes të një kishe të mëparshme,...

Dëshmi të një “gastarbeiteri” shqiptar për Kumanovën

"Të shtunën rreth orës 04.00 të mëngjesit dëgjova të shtëna me armë. Rrugët për në aeroportin e Shkupit ishin të mbyllura. Përsëri filloi lufta...

Ky fëmijë që bëri bujë në të gjitha mediat botërore, ndërron...

Ishte larguar nga Kosova për një jetë më të mirë në Gjermani. Familja nga Ferizaj ka humbur djalin e tyre dyvjeçar, Erisin, në një...

“Margaritari i Maqedonisë” – Rexhallari synon mbrojtjen e titullit

Vitin e kaluar me fitoren në “Margaritarin e Maqedonisë”, arrita një nga sukseset më të mëdha në karrierë. Shpresoj që këtë sukses ta përsëris...

Naser Pajaziti: Çfarë po ndodhë në Kumanovë, skenarë ogurzi !?

Kumanova sot u zgjua që në orët e para të mëngjesit nga krisma armësh të fuqishme, helikopterë dhe një situatë e tmerrshme me tymnajë...