Ballina Blog Faqe 1015

Alarmante: Kampioni shqiptar botëror në thai boks lufton për Shtetin Islamik

Kampioni i dyfishtë shqiptar në thai boks, sipas hulumtimeve të Televizionit shtetëror zviceran SRF1, është duke luftuar për Shtetin Islamik (SHI) në Siri. Të...

Shqiptari invalid ndryshon ligjin e të burgosurve në Gjermani

Të burgosurit me aftësi të kufizuara, në burgun Rssnitz të Gjermanisë, në të ardhmen do të prangosen në karroca për invalidë. Së paku kështu...

Dëbimi i shqiptarit kriminel është i arsyeshëm

Vendim i drejtë i Gjykatës në Strasbourg Gjykata për të Drejtat dhe Liritë e Njeriut në Strasbourg, e ka vërtetuar vendimin e Zvicrës: Ajo mund...

Rrahet brutalisht pronari kosovar i banesës

Austri  Pronari kosovar i një banese në Vjenë-Rudolfsheim-Fünfhaus, është rrahur rëndë nga katër qiraxhinj, pasi ka dashur t`i dëbojë nga banesa e tij. Sipas policisë...

Reagon Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë

Prishtina ia bën me hile Joschka Fischerit Një rrugë në Prishtinë mban emrin e ish kryetarit të SHBA-ve, Bill Clinton ekziston edhe nga guri, ndërsa...

Refugjatët sirianë: Më mirë të vdesim se sa në dorë të...

Nga fillimi i javës së kaluar, një 16-vjeçar nga Siria kishte humbur jetën në Maqedoni, pasi treni e kishte goditur duke ecur nëpër binarë....

Avokati i Popullit (Grujevskit): Të arrestuarit e Kumanovës janë mirë!!!

Avokati i Popullit në Maqedoni, Ixhet Memeti, ka thënë se të paraburgosurit në ngjarjen e 9 majit në Kumanovë e kanë gjendjen e "mirë"...

Ushqim Kunder Plakjes?!

Nëse merni ushqime me shumë antioksidues (të cilët na mbrojnë kundër radikalëve të lirë) në dietën tuaj ju mund ti zmbrapsni efektet e plakjes....

Dietë Një javëshe!

Ky program është i qëlluar për ata që dhëshirojnë të humbin peshë prej 5 deri në 10 kilogram në javë. Përveç tjerash të rregullon...

Te Mirat Shendetsore Te Cajit Te Gjelber

Çaj i gjelbert – të mirat shëndetsore dhe efektet e tij janë zbuluar 4000 vite me parë dhe qysh atëher konsiderohet si pije e...