Ballina Blog Faqe 1011

Befasi e këndshme për nënën britanike

Është "faji" i natyrës që nënat dhe bijat i ka krijuar të pandashme. Po që se krijohet ndonjë pengesë në këtë realcion, atëherë bëhet...

Video e tmerrshme (+ 18): Aksident i rëndë në Lojërat evropiane...

https://www.youtube.com/watch?v=eim75VssoUw Komiteti olimpik i Austrisë ka bërë të ditur se në këtë fatkeqësi më së shumti ka pësuar 15-vjeçarja Vanessa Shahinoviç, e cila është e...

Akademiku tetë me dy gazetarëve: Gjuha shqipe është zyrtare, gjeni përkthyes

Gjuha shqipe është zyrtare në Maqedoni, ky ishte sqarimi i sotëm që e bëri akademiku shqiptar Vasil Tole në ASHAM, pasi që gazetarët kërkuan...

Bedri Ajdari ‘shpërthen me porosi emocionuese’ ndaj shqiptarëve për protestat e...

Anëtarët e Këshillit Organizativ të protestës “PROTESTOJ SHQIP” kanë mbajtur sot një konferencë për gazetarë në sheshin “Skënderbeu” në Shkup, ku kanë njoftuar për...

Tronditen bashkatdhetaret shqiptare në Glarus të Zvicrës

Papritmas, pas një sëmundje të shkurtër ka ndërruar jetë aktivisti dhe bashkatdhetari ynë nga Zvicra, me prejardhje nga Shkupi, Qamil Rashiti. Shumica e sportdashësve...

Ballkanasi e pushon nga puna policin zviceran

Një polic zviceran nuk e ka denoncuar rastin e një hajni të dyshuar. Gjykata tashmë e ka dënuar për favorizim të plaçkitjes. Shuma e...

Shkupjani që po mahnit botën me silueta

Nuk ka vizitor që kalon nëpër Poreç të Kroacisë e të mos e takojë piktorin e palodhur, tashmë të njohur ndërkombëtarisht, Fevzi Memetin. Është...

Gazeta Lajm: Mehmedi katër vite te Leverkuseni

Leverkuseni ka fituar garën për sulmuesin shqiptar të Kombëtares së Zvicrës Admir Mehmedi, pasi për këtë të fundit kishin shprehur interesim disa klube nga...

ISIS kërcënon Juventusin dhe Interin, ja përse!

Në rrjetet sociale me intenzitet të madh po qarkullon një fotografi të improvizuar ku shihet një pjesëtar i shtetit Islamik ISIS duke kërcënuar juventusin...

Gjergj Elez Alia, Katallani dhe Bajlozi

1.Bajlozi dhe katallani? Në përfytyrimin e thjeshtuar fëminor të dy janë vete (personazhe) përrallash, të dy të mëdhenj e të tmerrshëm, të dy vrasin e...