Ballina Blog Faqe 1009

E vret shqiptarin dhe dëmshpërblehet nga gjykata austriake

Drejtësia austriake e ka dëmshpërblyer një vrasës të kërkuar me 1.750 euro, pasi një gazetë austriake e ka publikuar foton e tij dhe ka...

“Bild”-i në aksion për të ndihmuar fëmijën kosovar

Prindërit e Erisit, Luljeta (39) dhe Mustafë Vitija (40) mbi shtratin e fëmijës së tyre   Erisi tashmë ndjehet më mirë, e ënjtura në gojë i...

Shqipëria vend atraktiv për turistët zviceranë

E përditshmja zvicerane "St. Gallen Tagblatt", ka filluar organizimin e një pushimi dhjetëditor në Shqipëri për shtetasit zvicerane. Në një artikull të saj, ajo...

Mesazhi i Komandant Hoxhës

Hoxha flet për protestat e fundit para Qeverisë... Xhezair Shaqiri i njohur si Komandant Hoxha për Almakos i ka komentuar zhvillimet e fundit në Maqedoni,...

Shtetasi maqedonas kontrabandon 15.800 cigare me veturë

Pothuajse në të gjitha vrimat e veturës së tij, një shtetas maqedonas i kishte fshehur 79 pako me cigare. Por, në vendkalimin kufitar zviceran...

Veturë misterioze e kosovarit në autostradën zvicerane

Pak para mesnatës së të hënës, persona të panjohur kanë vendosur veturën austriake nga Oberösterreich, në korsinë emergjente të autostradës A3 tek lokacioni Schinznach-Bad...

Dyshohet se Granit Xhaka ka ngjitëse në këmbë

Granit Xhaka është nyja kryesore në mesfushë e Gladbachut. Në ndeshjen kundër Hertha të Berlinit, ai topin e kishte nëpër këmbë plot 158 herë....

Njëzet mijë euro dënim për vozitje nëpër binarë

Rrugën e shkurtër që e gaboi, vozitësi i pakujdesshëm nga Fröndenberg afër Dortmundit në Gjermani, do të duhet ta paguajë shtrenjtë Para rrafsh dy muajsh,...

Shqiptarët me rrugë të ndyta, por me shtëpi shumë të pastërta

Me 62 vite, zvicerani Rolf Alther ishte dashuruar edhe një herë – kësaj radhe në Shqipërinë. Ai tani jeton atje Para gjysmë muaji, zvicerani Rolf...

Shabani shpallet kryetar i BFI-së

  Mëngjesin e sotëm ka ndodhur një sulm i armatosur ndaj Bashkësisë Fetare Islame raportojnë mediet shqiptare nga Maqedonia . Një grup prej rreth 50 personave...