Ballina Blog Faqe 1008

Kush do të zëvendësojë Blaterin?

Skandalet e korrupsionit dhe dorëheqja e paparalajmëruar e Sep Blatter nga posti i presidentit të FIFA-s, u ka hapur rrugën hamendësimeve të shumta për...

Lëvizja BESA organizon marsh protestues

Më 13 qershor Levizja BESA do të organizojë marsh protestues në Shkup në të cilin do të shprehet revolta për gjendjen e keqe politiko-sociale...

Violinisti shqiptar lë gojëhapur publikun gjerman

Me titullin e justifikuar "violinisti i djallit" në mënyrë të merituar, solisti shqiptar Alban Pengili gjatë fundjavës ka lënë gojëhapur publikun gjerman, duke interpretuar...

Vrasje në Austri, vdes një shqiptar 26-vjeçar

Në një zënkë që ka ndodhur në mes të një grupi shqiptarësh pas një çasti argëtimi në një lokal në periferi të Linzit, ka...

Gjermanja ther shqiptarin, burg shumëvjeçar ?!

Gjatë vitit të kaluar, shtetasja gjermane e kishte ther me thikë një shqiptar. Tashmë ajo po ballafaqohet me drejtësinë gjermane e cila e akuzon...

Alarmante: Kampioni shqiptar botëror në thai boks lufton për Shtetin Islamik

Kampioni i dyfishtë shqiptar në thai boks, sipas hulumtimeve të Televizionit shtetëror zviceran SRF1, është duke luftuar për Shtetin Islamik (SHI) në Siri. Të...

Shqiptari invalid ndryshon ligjin e të burgosurve në Gjermani

Të burgosurit me aftësi të kufizuara, në burgun Rssnitz të Gjermanisë, në të ardhmen do të prangosen në karroca për invalidë. Së paku kështu...

Dëbimi i shqiptarit kriminel është i arsyeshëm

Vendim i drejtë i Gjykatës në Strasbourg Gjykata për të Drejtat dhe Liritë e Njeriut në Strasbourg, e ka vërtetuar vendimin e Zvicrës: Ajo mund...

Rrahet brutalisht pronari kosovar i banesës

Austri  Pronari kosovar i një banese në Vjenë-Rudolfsheim-Fünfhaus, është rrahur rëndë nga katër qiraxhinj, pasi ka dashur t`i dëbojë nga banesa e tij. Sipas policisë...

Reagon Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë

Prishtina ia bën me hile Joschka Fischerit Një rrugë në Prishtinë mban emrin e ish kryetarit të SHBA-ve, Bill Clinton ekziston edhe nga guri, ndërsa...