Ballina Blog Faqe 1007

Edhe më keq se në kohën migjeniane: Familja 10 anëtarëshe e...

E gjithë dita i shkon duke shëtitur përreth shtëpisë së saj. Është tetëvjeçare por nuk e ndjekë shkollën. Asnjëherë nuk ka qenë aty. Kushtet...

Focus: Bashkimi Evropian, fajtor për situatën në Ballkan

Frustrimi ekonomik, nacionalizmi në rritje dhe ndejnja se je mposhtur. është një përzierje eksplozive e cila aktualisht është duke vluar në mesin e shteteve...

Pas 25 viteve, më në fund FC Prishtina në Ligën e...

Ashtu edhe siç ishte paralajmëruar, në ndeshjen barazh të kthimit në mes FC Prishtinës dhe FC Courroux, në stadiumin Bodenweid të Bernës, rreth 3.500...

Kosovari ri që po fiton simpatinë e botës

Një ngjarje interesante kishte ndodhur këtyre ditëve në Izmir të Turqisë, në turneun “Kupa e Ballkanit” për moshat U11, në ndeshjen gjysmëfinale. Në ndeshjen Bursaspor...

Skandal në portin e Durrësit, gjermanët refuzojnë të paguajnë ryshfet

Për shkak se një firmë logjistike gjermane në Shqipëri nuk pagoi ryshfet, punëtorët e një kompanie tjetër pushtuan kalatën e kompanisë. Skena të pakëndshme...

Gjermani: Theret me thikë një shqiptar

Gjatë mbrëmjes së të enjtes, rreth orës 19.30, në lokacionin Kluse të Gjermansisë, në një strehimore për refugjatë, një 42-vjeçar shqiptar e ka ther...

Me ndihmën e Xherdan Shaqirit në Ligën e dytë

Ekipi futbollistik FC Prishtina nga Berna e Zvicrës, të shtunën do të zhvillojë ndeshjen e kthimit barazh, për inkuadrim në Ligën e dytë rajonale...

Komiteti Olimpik i Maqedonisë uron Jasin Rexhallarin

Mundësi tashmë i njohur shqiptar nga Maqedonia, Jasin Rexhallari (61kg) u eliminua nga gara e mëtutjeshme në Lojërat e para Evropiane në Baku të...

Gjysmёn e jetës me kuptimin e plotë të fjalës

Pasi një çift gjerman ndahet zytarisht, ish bashkëshorti ka kërkuar nga gjykata që qё t`i jepet gjysma e pasurisë së përbashkët. I dëshpëruar tej...

Vetëm edhe dy persona të gjallë nga shekulli XIX

Pas qëndrimit njëjavor në spital, të shtunën ka ndërruar jetë Jeralean Talley, 116-vjeçarja amerikane. E bija e saj Thelma Holloëay ka deklaruar për gazetën...