Ballina Blog Faqe 1003

Televizioni gjerman i irriton shikuesit me logon e Ramazanit

Një logo e Ramazanit në Televizionin gjerman bavarez BR, ka mjaftuar që komentatorët ta vërshojnë faqen e tij me reagime të shumtë. Kjo dëshmon...

Iniciativë mahnitëse e 11-vjeçarit kosovar

Fresku, një djalosh 11-vjeçar nga Prishtina, ka vendosur të udhëtojë me biçikletë nga Prishtina për në Sarandë. Krejt këtë udhëtim do t'ua dedikojë nxënësve...

Kërkohen nënshkrime kundër dëbimit të familjes shqiptare nga Gjermania (VIDEO)

Familja Milani nga Shqipëria, me dy vajzat dhe djalin e tyre, tashmë një vit është dukejetuar në Gjermani, ndërsa zyrtarët janë duke i kërcënuar...

E pabesueshme, rezultat basketbolli në futbollin austriak: 2:42

SC Mödling luan në një rang të ulët të një lige austriake, Liga e dytë rajonale, Lindje/E mesme. Në ndeshjen e fundit, ky ekip...

Të shtunën në Huttwil do të mbahet Kupa e Unionit te...

Të shtunën me datë 27 Qershor nga ora 10:0 e deri në ora 19:00, në Huttwill të Zvicrës do të mbahet Kupa e Unionit...

LAJM I FUNDIT: Politikani holandez nxitë protesta duke emetuar karikatura të...

Gjatë të mërkurës, një spot televiziv i populistit të djathtë holandez, Geert Wilders është përkujdesur të shkaktojë reagime të shumtë. Ambasadat holandeze tashmë janë...

Xhemaili në Young Boys ?!

Ekipi i Yong Boysit nga Berna, ka shprehur dëshirën e madhe që në radhët e tij ta ketë edhe mesfushorin shqiptar me prejardhje nga...

Në vitin 2070 bota dhe Maqedonia do të kenë më tepër...

Sipas hulumtimeve të Institutit me renome botërore "Pew Research Center" (PRC) në Uashington, përqindja e feve më të përhapura do të ndryshojë efektin dhe...

Kryeministri italian e dëshiron Shqipërinë dhe Serbinë në BE

Kryeminsitri italian Matteo Renzi, ka kritikuar ashpër pezullimin e Rregullores së Dablinit III, nga ana e Budapestit. I pyetur lidhur me veprimet e Hungarisë sa...

Kujdes nga mashtruesit, kërkohet urgjentisht kroatja Kostiç Viki

Një qytetar zviceran ka bërë këtë shpallje publike në një shitore zvicerane: "E HUMBUR ! Kërkohet Kostiç Viki nga Kroacia ! Në muajin maj të...