Ballina Blog Faqe 1002

LAJM I FUNDIT: Jasin Rexhallari kalon pengesën e parë

Mundësi ynë, Jasin Rexhallari, ka fituar ndeshjen e parë në Lojërat Europiane në Baku të Azerbajxhanit, duke mposhtur polakun Krzysztof Bienkowski në kategorinë 61kg,...

Klubi futbollisitik FC Ilirida nga Berna me kryesi të re

Gjatë të martës, kryesia e klubit futbollistik FC Ilirida nga Berna, ka mbajtur mbledhjen e saj të rregullt, me ç `rast u zgjodhë kryesia...

Gazetari sportiv Ademi heq dorë nga Milani, sa të jetë Mihajloviçi

Emërimi i trajnerit serb Sinisha Mihajloviç për trajner të Milanit, nuk u ka pëlqyer aspak tifozëve shqiptarë që jetojnë në Maqedoni, e të cilët...

E veja e të vrarit në Kumanovë bën jetë të vështirë

Një fotografi të grisur nxjerr nga vitrina Shemsije Rrahmani. E ruan me kujdes bashkë me kujtimet e një martese 15-vjeçare prej ditës së vrasjes...

Granit Xhaka kapiten i Zvicrës ?!

Kombëtarja zvicerane ka rritur sukses në rrugën drejt Kampionatiti evropian në futboll, prandaj futbollistët e saj kanë shkuar në pushim të merituar. Për lexuesit...

Si në barcoleta: Kishte qenë një kosovar, një rus dhe një...

Gjatë ditës së martë, rreth orës 21.00, në Hagendorf të Zvicrës është shkaktuar një zënkë, me ç` rast është dëgjuar edhe një krismë nga...

“Bomba e Zaevit”: Beqir Asani ofendon rëndë shqiptarët

Në konferencën për shtyp që u zhvillua të martën, u paraqit një audio inçizim ku flet Beqir Asani kryetari i degës së BDI-së në...

Gjermanja diskualifikohet në pyetjen e parë të kuizit “Kush do të...

Moderatori i njohur gjerman i kuizit "Kush do të bëhet milioner", Günther Jauch, asnjëherë nuk e ka përjetuar një gjë të tillë. Kandidatja gjermane...

Politikani mysliman nga Maqedonia në Partinë demokristiane

Të rinjtë shqiptarë për herë të parë në Këshillin kombëtar zviceran ?! Bullakaj dhe Xhemaili në vend të Fehr dhe Schläfli: Zviceranë me prejardhje shqiptare...

Ambasadorët e rinj të Karadakut të tretët në turneun e Bosnjës

KF”Fortuna 2009” e cila nga ne mori epitetin e ambasadorit të Karadakut, gjat fundjavës së shkuar (13 dhe 14.06.15) mori pjesë në turneun “Respect...