Nedim Bajrami shënon golin më të shpejtë të kampionateve europiane

42 Lexime

Moment historik pak pas orës 21:00 në Dortmund – ish-yllit të GC, Nedim Bajrami, iu deshën 23 sekonda për ta vënë Shqipërinë në epërsi ndaj kampionit në fuqi, Italisë. Deri më tani, nuk ka pasur kurrë një gol në minutën e parë të një ndeshje të Kampionatit Europian, transmeton portali Shtegu.

25-vjeçari Bajrami, i cili ka lindur në Cyrih dhe tani luan për Sassuolo, e rrëzoi nga froni rusin Dmitri Kirichenko në numrin një. Kirichenko shënoi pas 67 sekondash kundër Greqisë më 20 qershor 2004.