Kampionja e trefishtë shqiptare nga Zvicra në kërkim të fustanit të saj të ëndrrave

35 Lexime

Në episodin aktual gjerman „Midis Tylit dhe lotëve“ kësaj të mërkure, gjërat bëhen sportive në dyqanin e nuseve të Uwe Herrmann (60). Klientja e tij e re është tre herë kampionja zvicerane në ngritjen e peshave dhe gjatë kërkimit të fustanit të saj të ëndrrave po e mban peng njeriun nga Dresdeni

Jana Kamberi (32) udhëtoi nga Zvicra, 700 kilometra larg, te ylli i modës së nusërisë në Dresden për të gjetur fustanin e saj të përsosur të nusërisë.

Sportistja vjen nga Kosova dhe tradicionalisht dëshiron të martohet me tre fustane. Në Dresden ajo është në kërkim të fustanit kryesor. “Pritjet e mia nga Uwe janë shumë të mëdha”, sqaron Jana qysh në fillim për gazetën „Tag24“.

32-vjeçarja dëshiron një fustan princeshe mbretërore dhe të harlisur. Gjëja problematike: Jana është mjaft e vogël 1.56 metra, por shumë muskuloze. Ajo dëshiron të tregojë një aspekt tjetër të vetvetes në dasmën e saj. “Dua t’i lë përshtypje partnerit me atraktivitetin e formës së trupit, me feminilitetin tim”, shpjegon menaxherja shqiptare.

Me këtë sfidë, krijuesit e modës së nusërisë tashmë po hasin në vështirësi. Kërkimi nuk është aq i lehtë, sepse shumë veshje janë shumë të thjeshta për shqiptaren nga Zvicra.
“Mes tylit dhe lotëve”: Të gjitha fustanet mund të bindin – cilin do të zgjedhë Jana?
Janës i pëlqejnë të gjitha fustanet, por fustani numër tre ishte më bindës për shqiptaren.
Veshja e parë tashmë ishte një cak i qëëluar, transmeton portali Shtegu. Jo vetëm që nusja e ardhshme është entuziaste, por edhe nëna shpërthen në lot me pamjen e vajzës së saj të vetme. Megjithatë, Jana do të donte të provonte më shumë veshje.

Dhe Uwe Herrmann gjithashtu nuk është i sigurt për fitoren: „Ajo tashmë është duke pritur për fustanin e radhës dhe pastaj, do ta them kështu, do ta harrojë përsëri fustanin [e parë]“.

Në fustanin e dytë, 32-vjeçares i pëlqen turma vezulluese, por krahët muskuloz janë një gjemb në këmbë. Uwe Herrmann hyn: „Mund të të them diçka sinqerisht? Më pëlqejnë krahët e tu“. Dhe kjo padyshim funksionon, sepse Jana po rehatohet gjithnjë e më shumë me trupin e saj të stërvitur mirë.

Veshjet numër tre dhe katër gjithashtu mund të bindin – një vendim i vështirë shqiptaren muskuloze. Të provosh sërish fustanin e tretë sjell rezultatin përfundimtar: në fakt është një fustan i harlisur prej tyli me mëngë transparente dhe diamant i rremë që kap vlerën e 3 000 eurove.