Kaçaniku humbi një njeri të madh, ndërron jetë Lutfi Jaha

84 Lexime

Nga burime të ndryshme bëhet e ditur se sot ka ndërruar jetë Lutfi Jaha veteran, njëherit edhe komandant togu në luftën e UÇK-së në Kaçanik, atdhetar i pashoq i epokës së lavdishme të luftës për liri, informon Shtegu.com.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot (e shtunë), nga ora 18.00 në kompleksin memorial të dëshmorëve të kombit. Ngushëllime familjarëve dhe të afërmve.