Në një aksident në Kroaci humbin jetën nënë e bijë (9-vjeçare) nga Kosova

57 Lexime

Në një aksidenti trafiku që ka ndodhur të premten rreth orës 22:45 në autostradën kroate A1 në afërsi të daljes së Ravçës në drejtim të Dubrovnikut, janë përplasur dy vetura udhëtarësh

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mbrëmë në autostradën kroate A1 afër daljes së Ravçës në drejtim të Dubrovnikut. Tre persona vdiqën dhe dy morën lëndime të rrezikshme për jetë dhe ndodhen në spital, njoftoi Departamenti i Policisë Split-Dalmaci, transmeton portali Shtegu.

Në vendin e ngjarjes është kryer hetimi, të cilin e ka udhëhequr zëvendësi i prokurorisë komunale të shtetit, njofton policia kroate.

Siç mëson jozyrtarisht „Jutarnji List“, në aksident është përfshirë një BMë X5 në të cilën ndodhej një familje nga Kosova, e cila dyshohet se po lëvizte në drejtim të Dubrovnikut. Nënë e bijë, një vajzë nëntëvjeçare humbën jetën në vendngjarje, ndërsa bashkëshorti dhe babai dhe djali dhe vëllai 15 vjeç u plagosën rëndë dhe u transportuan në spital ku mjekët po luftojnë për jetën. . Një i ri nga zona e Zarës ka humbur jetën në një tjetër automjet.