Autoritetet kosovare ekstradojnë një shtetas gjerman

28 Lexime
Screenshot Tag24

 

Të premten e kaluar (12 maj), Policia Federale gjermane e arrestoi një 24-vjeçar të dyshuar si shkelës seksual në aeroportin e Frankfurtit

Gjermani 24-vjeçar ishte ekstraduar nga Kosova në Gjermani dhe i ishte dorëzuar policisë federale gjermane, shkruajnë mediat gjermane, transmeton portali Shtegu.

Këtë e konfirmoi të hënën një zëdhënës. Me këtë rast, shtetasi gjerman 24-vjeçar ishte ekstraduar në Gjermani nga autoritetet gjyqësore në Kosovë.

Sipas zëdhënësit, burri thuhet se ka abuzuar seksualisht me gjysmë motrën e tij të mitur në vitin 2022.

Kjo është arsyeja pse zyra e prokurorit publik në Gjykatën e Rrethit në Heidelberg e kishte kërkuar me një urdhërarrest europian.