Bugatti Chiron i veçantë “fluturon” në gati 500km/orë (Video)

Bugatti është bërë prodhuesi i parë që ka thyer barrierën e shpejtësisë prej 300 miljesh për orë (482km/orë), me një version të përditësuar të...

Fordi do të mbyllë 12 mijë vende pune në Evropë

Fordi ka treguar se do të mbyll 12 mijë vende pune në Evropë në 2020-ën, me “programin për përmirësimin e efikasitetit”. “Programi për Përmirësim dhe...

Veturë që kushton 8 milion dollarë (VIDEO PREZENTIM)

17.09.2019 Maybach Exelero, nuk do ta përshkruajm këtë veturë pasi që vet çmimi i kostos flet për të. Mund të themi se ka 700 k...

KIA nis prodhimin e modelit të shumëpritur XCeed (Foto)

Në veri të Sllovakisë, prodhimi i një modeli të ri të kompanisë koreane ka filluar në periferi të Zhilina. Fabrika sllovake e Kia ka filluar...

Acura prezanton gjatë këtij muaji një model special

2019-08-03 Makinë e re, me perfomancë të lartë Kanë mbetur edhe pak javë nga fillimi i Monterey Car Week në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara, ku...

Volkswageni po zhvillon SUV-in e ri elektrik që do të kushtojë...

Kompania prestigjioze gjermane e automjeteve, Volkswagen, deri në vitin 2024 do të ofrojë një SUV të ri elektrik i cili do të kushtojë më...

Volkswagen pranon 30 mijë porosi për modelin elektrik ID.3

Volkswagen do të prezantojë veturën elektrike ID.3 në panairin e veturave në Frankfurt i cili mbahet nga 12 e deri me 22 shtator. Disa ditë...

Mercedes Avatar (video)

07.01.2020 Kjo makinë është frymëzuar nga filmi Avatar... është vizioni i vitit 2020 @FBENTITR. Mercedesi bashkëpunoi nga afër me drejtorin e Avatarit, James Cameron dhe Jon Landau për të...

Dalin fotografitë e para të “bishës” së Ferrarit, ka një mijë...

2019-08-09 Janë publikuar tashmë fotografitë e para të ‘Ferrari SF90’. Ky po konsiderohet si prodhimi i parë i serisë PHEV. Makina e re përdor një version...

Audi lanson SQ8 TDI me 429 kuajfuqi

Audi SQ8 TDI i ri do të jetë gjysmë hibrid me një varg të gjerë teknologjish e që do të debutoj gjatë kësaj vere,...