BMW E39 M5 del në shitje për 150 mijë dollarë (FOTO)

BMW nuk ka prodhuar shumë kopje të E39 M5 në ngjyrë të kuqe, e për këtë ky ekzemplarë tani kushton 150 mijë dollarë. Ky E39...

Skoda prezanton versionin serik të konceptit Vision GT (FOTO/VIDEO)

Pas prezantimit të konceptit Vision GT në muajin qershor, prodhuesi çek i veturave sot ka prezantuar zyrtarisht versionin serik të këtij koncepti i cili...

Audi RS Q8 thyen rekordin e shpejtësisë, e kishte vendosur Mercedesi

07/11/2019 Audi RS Q8, lansimi publik i të cilit do bëhet së shpejti, ka thyer rekordin e shpejtësisë së Mercedes-AMG GLC 63 S në Nurburgring...

Bugatti Chiron i veçantë “fluturon” në gati 500km/orë (Video)

Bugatti është bërë prodhuesi i parë që ka thyer barrierën e shpejtësisë prej 300 miljesh për orë (482km/orë), me një version të përditësuar të...

Prapaskenat, ja lufta SHBA-Kinë për rrjetin 5G dhe rreziku Huawei, Uashingtoni...

09/11/2019 Shqipëria, me dashje ose jo, është bërë pjesë e luftës SHBA- Kinë për rrjetin 5G. Pak ditë më parë, ambasada e SHBA kërkoi të...

Audi RS6 Avant i ri me 591 kuajfuqi (Foto)

Audi A6 i ri për vitin 2020, me emrin e brendshëm C8, deri tani është promovuar si Avanti në version Sedan dhe karavan, duke...

Njeriu që ia dha dominimin “Volkswagenit”

Ferdinand Piëch, njeriu që udhëhoqi për dy dekada “Volkswagenin”, të shënuara me rritje të shpejtë ndërkombëtare, por edhe me skandale, ka vdekur në fund...

Hapat e parë që dëshmojnë revolucionin elektrik

Kur një prodhues i madh shpalos një automobil elektrik në ditët e sotme merr shumë vëmendje. Kjo, sepse automobilat elektrikë janë të veçantë e...

Si është të ngasësh në të vërtetë automobil elektrik

Nëntë orë në një udhëtim që ishte supozuar të zgjaste më pak se gjashtë, të sigurt në idenë se janë edhe të paktën dy...

Mansory i jep pamje agresive Smart Fortwo, sjell edhe versionin kabrio...

Kompania e njohur gjermane që merret me modifikimin e veturave, Mansory, gjithnjë e më shumë po i kushton vëmendje automjeteve me çmime të larta. Kjo...