Mask zhvillon Implantet që mund të menaxhohen aparatet drejt për drejtë...

2019-08-01 Vizionari dhe drejtori Tesla dhe SpaceX dhe Elon Musk po punojn, siç raporton SiEnEn (CNN), për të zhvilluar implante mikro për trurin që do...

Kadillak 53′ Lincoln Capri (video prezentim)

21.01.2020 Ky është një kadillak 53' Lincoln Capri i modifikuar fillimisht i përshtatur nga dizajneri legjendar George Barris i cili krijoi Batmobile nga TV Show. https://www.facebook.com/supercarblondie/videos/2503296503324887/?t=270

Shtëpia luksoze në rrota me të cilën mund ta shëtisni botën...

Nëse e shikon nga jashtë duket si një kamion i madh mallrash që bën rrugë të gjata. Por e vërteta nuk qëndron kështu. Kjo që...

Ferrari i vendosur për ruajtje të ekskluzivitetit, prodhon më pak vetura...

Ferrari nuk është shumë i interesuar për të rritur prodhimin vjetor, megjithëse ka hapësirë në treg. Ai është një nga 20 markat e veturave që...

Audi RS6 Avant i ri me 591 kuajfuqi (Foto)

Audi A6 i ri për vitin 2020, me emrin e brendshëm C8, deri tani është promovuar si Avanti në version Sedan dhe karavan, duke...

‘Google’ shumë afër zbulimit të kompjuterit kuantik

  02.07.2019 Google është afër realizimit të një kompjuteri kuantik për herë të parë, pasi bëri një zbulim të madh në fushën e informatikës. Hartmut Neven, drejtor...

Kahn Design sjell Wranglerin në edicion të ri (Foto)

Kompani e njohur britanike Kahn Design dhe nën-brendi i saj Chelsea Truck Company prezantojnë edhe një tjetër Jeep Wrangler të modifikuar.  Fjala është për modelin...

Videot deepfake mund të ‘nxisnin’ trazira të dhunshme shoqërore

16/06/2019     Mark Zuckerberg ka zbuluar një truk digjital i cili mund të bëjë që çdokush të thotë gjithçka.   “Deepfake” (video të dubluara) është një teknikë që...

Audi lanson një R8 super sportiv, LMS GT2 (Foto)

Divizioni sportiv i Audis ka lansuar një version vetëm për pista garash të R8 coupe në festivalin e sivjetmë të shpejtësisë ‘Goodwood’. Ky Audi është...

Drejtori i Samsung personalisht ka kërkuar specifika të fuqishme të kamerave...

24/01/2019   Sipas një raporti të fundit, duke cituar burime të paidentifikuara të industrisë, lideri de facto i Samsung, Lee Jae-yong, u përfshi personalisht në projektin...