Rooney, drejt kthimit në Angli si lojtar dhe trajner

  2019-08-07     Wayne Rooney rishfaqet në Angli. Futbollisti 33-vjeçar, sikurse njoftojnë mediet britanike po projekton një rikthim befasues në futbollin anglez si një lojtar-trajner i Derby...

Kur kujtova Prishtinën në Sarajevë mu mbushen sytë me lot!

15:09:32                   2016-12-12         Gjeneratat e vjetra nuk mund ta harrojnë periudhën e artë të viteve të 80-ta, kur...

Auloni 7 vjeç, hapave të xhaxhait të tij, Enver Idrizi (FOTO)

Aulon Idrizi po mahnit me sukseset e tij në sportin e karatesë. Edhe pse shtatë vjeç, ambiciet ai po i dëshmon me talentin që...

Messi: Më mungon Ronaldo

30/03/2019   Lionel Messi ka thënë se po i mungon prezenca e Cristiano Ronaldos në kampionatin spanjoll.   Ylli portugez kaloi nga Real Madrid drejt Juventus, për të...

Kërçovarja që nënshkroi kontratë me klubin e madh gjerman

  2019-08-18 Futbollistja shtatëmbëdhjetë vjeçare Leutrime Emini nga Kërçova, e cila me prindërit e saj jeton në Gjermani, ka nënshkruar Kontrazë me klubin gjerman të futbollit...

Lira Alushi do të mungojë në Kampionatin botëror për shkak të...

Miqte e dashur, për një aryse të bukur ishtë dje ndeshja e fundit për mua në këtë vit. Ju njoftojë me gjithë knaqësi dhe...

Milani niset drejt Kosovës (Foto)

Skuadra e Milanit para pak minutash është nisur për në Kosovë. Rosonerët thuhet se do të jenë në Kosovë rreth orës 12:00 ku më pas...

Xhaka i vendosur për gjëra të mëdha

Emra të mëdhenj të futbollit kanë mbajtur shiritin e kapitenit te klubi i madh anglez, Arsenal. Tash me shumë mundësi është koha që ylli...

Për 2 minuta, Florian Marku na habit 2 herë (VIDEO)

03.04.2020 https://www.facebook.com/markuflorian.1/videos/1033458020369292/?t=332

FC Prishtina merr kreun e tabelës pas një loje si macja...

22:25:45                 2016-09-07           FC Prishtina nga Berna edhe një herë i ka gëzuar simpatizantët e saj, duke shënuar fitore...