VIDEO/Shkupjani Shuko Asani e nokauton keq serbin, Marko Gjorgjeviç

24.11.2019 Kategoria MMA: Shkupjani Shuko Asani e nokauton keq serbin, Marko Gjorgjeviç

Shkëlzen Gashi lojtar i muajit në Zvicër

49 191 lexues të gazetës "Blick" në Zvicër, kanë zgjedhur pa konkurrencë Shkëlzen Gashin si futbollist të muajit mars. Vetë shifrat flasin për te,...

Majlinda Kelmendi flet pas fitores, ja kujt ia dedikon medaljen (VIDEO)

23/06/2019     Majlinda Kelmendi ka bërë historinë me triumfin e saj dje në Minsk të Bjellorusisë, duke fituar medaljen e artë.   Kjo ishte medalja e parë e...

Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës, rihapë garën në grupin H

  2019-09-11   Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës dhe rihap garën në grupin H për kualifikueset e Euro 2020. Kastriot Dermaku, Elseid Hysaj, Odise Roshi dhe Sokol...

Kërçovarja që nënshkroi kontratë me klubin e madh gjerman

  2019-08-18 Futbollistja shtatëmbëdhjetë vjeçare Leutrime Emini nga Kërçova, e cila me prindërit e saj jeton në Gjermani, ka nënshkruar Kontrazë me klubin gjerman të futbollit...

Albion Vrenezi, futbollisti shqiptar që dridhi ekipin e Bundesligës gjermane, TSG...

21:59:09       2019-09-04   Aktualisht, futbollisti shqiptar Albion Vrenezi është duke treguar formë të shkëlqyeshme tek ekipi i ligës së tretë gjermane FC Würzburger Kickers....

Napoli ul çmimin për Elseid Hysajn

2019-07-14  Nga 25 milionë euro, Napoli është i gatshëm të pranojë 15 milionë euro nga Atletico për Hysajn.   Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, pritet të...

Klopp: Nëse më pyesni ç’është futbolli, shifni Kosovën

  2019-09-08   Jurgen Klopp, në faqen 1.8 milionë ndjekës në Facebook, të cituar dhe nga politikanë e media të ndryshme në Kosovë, ka vlerësuar ndeshjen e...

Bëjnë shqiponjën me De Biasin, shqiptarët nuk i ndahen ish-trajnerit të...

28/06/2019     Gianni De Biasi, ish-trajneri i Shqipërisë, ka nisur një eksperiencë të re në karrierën e tij, me kampin e trajnimit të fëmijëve gjatë kësaj...

Admiri shënon në fitoren ndaj Bayernit

Në ndeshjen e fundit para publikut të vet, SC Freiburg ka korrur një fitore shumë të vlefshme dhe historike ndaj Bayernit nga Mynihu. Duke...