Ardijan Azemi shpallet boksieri më i mirë për vitin 2020, Nasser...

Federata e Boksit e Maqedonisë ka shpallur Ardijan Azemin boksier më të mirë të vitit 2020, ndërsa trajneri i tij Naser Haruni është shpallur...

Boca Junios kërkon Ibrahimoviqin

Sulmuesi suedez Zlatan Ibrahimoviq ka gjasa të mëdha që karrierën ta vazhdoj në Amerikën e Jugut, pasi interesim për shërbimet e tij ka shprehur...

 VIDEO/Shkupjani Shuko Asani e nokauton keq serbin, Marko Gjorgjeviç

24.11.2019 Kategoria MMA: Shkupjani Shuko Asani e nokauton keq serbin, Marko Gjorgjeviç

Prezentimi i Majlindës në Televizionin japonez (pa përkthim)

2019-08-25 Televizioni japonez prezanton kampionen olimpike të xhudos Majlinda Kelmendi 🇦🇱 Respekt dhe shpërblim për Majlindën 👐   https://www.facebook.com/uebshqip/videos/382189649159743/?t=43

Edhe Loriana Kuka e artë në Gjeorgji

1.04.2019 Loriana Kuka e ka fituar medaljen e artë në turneun e xhudos, Grand Prix, në Gjeorgji, pasi e mposhti xhudisten kubanen Kaliema Antomarchi në finale...

Për shitjen e Muriqit Fenerbahçe kërkon 50 milionë euro

Forma fantastike me Fenerbahçen dhe së fundmi me Kosovën ka bërë që shumë klube të interesohen për sulmuesin Vedat Muriqi. Interesimi i Tottenhamit, Fiorentinës dhe...

Japonezët na habisin me fanella “Unë e dua Kosovën”

2019-08-26 Japonezët na habisin me fanella "Unë e dua Kosovën", duke përkrahur Majlinda Kelmendin në kampionatin botëror, që po mbahet në Tokio të Japonisë.👏👏👏👏🇽🇰🇽🇰 Foto: Ilir...

Si e turpëroi Federer Xhokoviçin para rrafsh gjashtë viteve

Ishte ditë e hënë, 13 shtator 2009. Gjysmëfinalja e US Open. Roger Federer ishte duke udhëhequr me rezultat 2:0 në sete, kundër serbit Novak...

Laura Fazliu e bronztë në Evropianin për junior

Kosova ka rrëmbyer edhe një medalje të bronztë në Kampionatin Evropian për junior në xhudo që është duke u zhvilluar në Vantaa të Finlandës. Pas...

Interes i madh i klubeve zvicerane për futbollistin shqiptar nga Maqedonia,...

Betim Islami në duel me Thierry Henry     18:24:43              2017-09-18       Djaloshi shqiptar nga Maqedonia, Betim Islami, gjithnjë e më shumë po...