Rashica në formacionin e javës në Bundesligë

Milot Rashica është rikthyer nga lëndimi në mënyrën më të mirë të mundshme. Në takimin e kësaj fundjave, Rashica ishte titullar te Werder Bremen në...

Manchester United dje përcjelli Muriqin në stadium: Skauti impresionohet nga paraqitja...

17.09.2019 Vedat Muriqi është bërë target i shumë klubeve të mëdha, të cilat po e duan atë afër vetës. Njëri ndër ta është edhe Manchster...

Spanja perfekte, fiton Kampionatit Botëror në basketboll

16/09/2019 Spanja është mbretëresha e basketbollit për vitin 2019. Pasi fitoi evropianin e femrave, skuadra iberike ngjitet në çatinë e botës teksa fiton Botërorin e...

Me lëndim të rëndë Tyson Fury fiton meçin me Otto Wallinin...

Boksieri britanik Tyson Fury ka zhvilluar një meç të jashtëzakonshëm ndaj Otto Wallinit, ndaj të cilit fitoi përkundër që ishte i lënduar për një...

Laura Fazliu e bronztë në Evropianin për junior

Kosova ka rrëmbyer edhe një medalje të bronztë në Kampionatin Evropian për junior në xhudo që është duke u zhvilluar në Vantaa të Finlandës. Pas...

Për shitjen e Muriqit Fenerbahçe kërkon 50 milionë euro

Forma fantastike me Fenerbahçen dhe së fundmi me Kosovën ka bërë që shumë klube të interesohen për sulmuesin Vedat Muriqi. Interesimi i Tottenhamit, Fiorentinës dhe...

Kasami do ta rinovojë kontratën me Sionin

Pajtim Kasami do të mbetet pjesë e skuadrës së Sionit edhe pas edicionit 2019/20. Mediumet zvicerane kanë njoftuar të enjten se drejtuesit e Sionit tashmë...

Kampioni i njëzetfishtë botëror, Egzon Gashin e uron me shampanjë

12:13:57           2019-09-11   Me miq të shumtë, anëtarë dhe palë të interesuara, operatori Egzon Gashi gjatë fundjavës përuroi ambientet e reja të...

Kosova pësoi humbje nga anglezët, por treguan se nuk mposhten lehtë

  2019-09-11   Kosova ka pësuar humbje, kështu duke e mbyllur serinë prej 15 ndeshje pa humbje.   Anglezët që ishin favorit qysh para ndeshjes, arritën të shënonin fitore...

Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës, rihapë garën në grupin H

  2019-09-11   Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës dhe rihap garën në grupin H për kualifikueset e Euro 2020. Kastriot Dermaku, Elseid Hysaj, Odise Roshi dhe Sokol...