Amir Rrahmani prezantohet te Verona

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani është prezantuar tek skuadra italiane e Veronës. 25-vjeçari ka nënshkruar një kontratë katër vjeçare Tashmë është gjithçka zyrtare....

Pritje madhështore për kampionin Alili në sheshin “Skënderbeu”

25/06/2019     Komuna e Çairit dhe klubi i mundjes Liria mbrëmë në Shkup i kanë bërë një pritje madhështore kampionit europian për kadet në mundje stil...

LUFTË E RRALLË AKROBATIKE (VIDEO)

19.10.2019 https://www.facebook.com/MaitoGaiIndonesia/videos/1531590286982597/?t=325

Rinia nga Negotina dhe Beshiktash kampion të turneut “Dëshmorët e Kombit...

Të dielën në Hasanbeg të Shkupit ka përfunduar edicioni i katërt i turneut përkujtimor “Dëshmorët e Kombit 2015”. Fitues të edicionit të sivjetëm dolën...

Blatter nuk terhiqet.

Sepp Blatter të henën ka informuar kollegët e vet se asgjë ilegale, apo jo te lejuar te ket bërë. Edhepse Prokuria e Zvicres hetohen...

Super oferta e Real Madridit për transferimin e Pogbas 

  12:58:13, 04.07.2019 Mesfushori i Manchester United, Paul Pogba është objektiv i madh i Real Madridit.Real Madrid planifikon një tjetër blerje të madhe. “Los Blancos” pas zyrtarizimit...

Kjo është kundërshtarja e Majlinda Kelmendit në gjysmëfinale

2019-08-26 Lufta e shumëpritur në mes të Majlinda Kelmendit dhe xhudistes japoneze, Uta Abe do të zhvillohet pas pak minutash në Kampionatin Botëror “Tokio 2019”,...

Enis Bardhi i siguron një pikë Maqedonisë së Veriut kundër Sllovenisë...

25.03.2019 Sllovenia dhe Maqedonia janë ndarë në paqe. Sllovenia dhe Maqedonia i kanë ndarë pikët në përballjen e tyre në kuadër të Grupit G. Sllovenët ishin të...

Mehmeti po shkëlqen në kampionatin e basketbollit italian

20.12.2019 Basketbollisti shkupjan Rezart Mehmeti i cili ishte edhe anëtar i KB Shkupi, denjësisht po prezanton basketbollin tonë në kampionatin italian, ku në kategorinë e...

Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës, rihapë garën në grupin H

  2019-09-11   Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës dhe rihap garën në grupin H për kualifikueset e Euro 2020. Kastriot Dermaku, Elseid Hysaj, Odise Roshi dhe Sokol...