Muriqi: Ndeshja ndaj Çekisë më shumë se finale

15/10/2019 Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, i cili shënoi golin e dytë në ndeshjen e sotme ndaj Malit të Zi, ka shprehur bindjen se ëndrra...

Kosova fitore bindëse përballë malazezëve (VIDEO Golat)

15/10/2019 Ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit me Malin e Zi, ku Dardanët dolën fitues me rezultat 2-0. Ishte mbrojtësi Amir Rrahmani ai...

Ora 20:45, Moldavi-Shqipëri, fitorja për moral dhe Edy Rejan

14/10/2019 Shqipëria me disfatën 1-0 ndaj Turqisë humbi, praktikisht, mundësinë për të qenë e pranishme në Euro 2020. Edhe pse matematika i mban në lojë,...

Mbappe dhe Kane e kryesojnë listën për sulmin e ardhshëm të...

Gjiganti i La Ligës spanjolle, Barcelona i ka bërë prioritet disa futbollistë për t’i transferuar në verën e ardhshme. Katalunasit po synojnë përforcimin e sulmit...

Si mund të kualifikohet Kosova në “Euro 2020” pas fitores befasuese...

12/10/2019 Janë vështirësuar gjasat e Kosovës për t’u kualifikuar në “Euro 2020”. Anglia ishte shpresa e “Dardanëve” që kualifikimi i Kosovës në Euro 2020 të...

Nuhiu dhe Ujkani: Duam fitoren me Malin e Zi, e kemi...

09/10/2019 Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu dhe portieri Samir Ujkani dolën në konferencë për shtyp për të folur për ndeshjen miqësore me Gjibraltarin dhe eliminatoren...

Barcelona me 9 lojtarë fitoi ndaj Sevillës

07/10/2019 Barcelona e ka mposhtur 4-0 Sevillën në “Camp Nou”, një ndeshje që dhuroi shumë kartona të verdhë e dy të kuq për Barçën. Barcelona ka...

Vetëm dy shqiptarë janë pjesë e kombëtares së Zvicrës

05/10/2019 Zvicra më 12 tetor luan në udhëtim ndaj Danimarkës, ndërsa më 15 tetor e pret Irlandën. Seleksionuesi Vladimir Petkoviq të premten ka publikuar listën...

Maradona largon shtatë lojtarë të Gimnasia nga formacioni

05.10.2019 Diego Maradona në mënyrë sensacionale ka larguar shtatë lojtarë të skuadrës së parë të Gimnasia, në mënyrë që ti jep fund formës se tmerrshme...

Boca Junios kërkon Ibrahimoviqin

Sulmuesi suedez Zlatan Ibrahimoviq ka gjasa të mëdha që karrierën ta vazhdoj në Amerikën e Jugut, pasi interesim për shërbimet e tij ka shprehur...