Artan Aliu kampion

Artan Aliu, anëtar i klubit të kick boksit “Golden Team” nga Ohri është shpallur kampion i Maqedonisë në kategorinë deri 63 kg në stilin...

Shkëndija eliminohet nga Liga e Evropës

  2019-07-31     Shkëndija është eliminuar nga faza kualifikuese për Ligën e Evropës nga Dudelange me rezultat të përgjithshëm 3:2 pas dy ndeshjeve të rundit të dytë...

Basketbollisti Rezart Memedi po vazhdon shkëlqimin e tij në kampionatin italian

21.01.2020 Basketbollisti shqiptar Rezart Memedi po vazhdon shkëlqimin e tij në kampionatin italian të basketbollit te moshat U18. Memedi po mbron ngjyrat e “Aurora Basket Jesi”,...

Të mos stërvitesh për pushime është justifikim, Ronaldo mes palestrës dhe...

Kristiano Ronaldo njihet se është nga ata lojtarë të cilët kanë arritur deri në majë falë punës së përditshme dhe vullnetit për të mos ...

Lojë e vogël shpërblyese: A mund t`i parashihni rezultatet e sakta...

Futbolldashësit nga mbarë Europa, me padurim janë duke pritur fillimin e Kampionatit Europian në futboll, që do të mbahet në Francë, nga 10 qershori...

Asllani, shënoi super gol kundër Holandës

Futbollistja shqiptare me prejardhje nga Kosova, Kosovare Asllani, ka shënuar gol të bukur kundër Holandës. Ajo me kombëtaren e Suedisë në miqësore shënuan fitore me...

Neymar. Shi prej të hollave!

Manchester United mund të thyejë rekordin e transferimeve të të gjitha kohërave teksa është gati që të nënshkruar me Neymar për 140 milionë paund....

FC Shkupi gëzon tifozët e vet

Shkupi ka vazhduar ecurinë e mbarë në Ligën e Parë dhe pas dy barazimeve, ashtu sikurse edhe kishte paralajmëruar, ka realizuar fitoren e parë,...

Boca Junios kërkon Ibrahimoviqin

Sulmuesi suedez Zlatan Ibrahimoviq ka gjasa të mëdha që karrierën ta vazhdoj në Amerikën e Jugut, pasi interesim për shërbimet e tij ka shprehur...

Florian Marku ngre peshë Londrën, fiton me nokaut (Video)

Boksieri shqiptar, Florian Marku, nuk di të ndalet së fituari. Mbrëmjen e djeshme, lushnjari ka triumfuar në duelin ndaj Tommy Broadbent, të zhvilluar në “O2...