Milani pas Rashicës

06/11/2019 Milani është futur në garë për shërbimet e sulmuesit të Kosovës, Milot Rashica. Lajmi është bërë i ditur të martën nga sajti “90minuten.de”. Bëhet e...

7 GOLAT MË TË BUKUR TË KOHËS

25.10.2019 https://www.facebook.com/TheSportsCode/videos/415240855801060/?t=2

Armando Sadiku shënon në fitoren e Malagas

21/10/2019 Malaga ka korrur fitore të rëndësishme në ligën e dytë të Spanjës. Me dyshen e Shqipërisë në formacion, Armando Sadiku dhe Keidi Bare, Malaga...

Kroatët: “Kombëtarja e Kosovës, Brazili i Ballkanit që s’i frikësohet askujt”

20.10.2019 Refugjatë. Refugjatë të rritur në pjesë të ndryshme të Evropës, por të mbledhur nën një flamur. Flamurin e tyre. Në shtëpinë e tyre. Shtëpinë...

Milot Rashica tregon arsyen pse e la Shqipërinë për Kosovën

20/10/2019 Edhe pse se ka zgjedhur qe të mos vazhdojë të luajë për Shqipërinë por për Kosovën, Milot Rashica ende i gëzohet fitoreve të kuqezinjve...

LUFTË E RRALLË AKROBATIKE (VIDEO)

19.10.2019 https://www.facebook.com/MaitoGaiIndonesia/videos/1531590286982597/?t=325

Ndodhi në Angli, shënoi gol me kokë nga mesi i fushës...

Në futboll kemi parë shpesh gola të veçantë, të shënuar nga pozicione të ndryshme, por vështirë se do të keni parë një të tillë...

FOTO E DITËS: MURIQI ATOMIK

16.10.2019

“Messi është njëshi për mua, por Ronaldo është i mrekullueshëm”

16/10/2019 Edhe pse Cesar Luis Menotti nuk është adhurues i debatit të famshëm Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo, ish-ylli argjentinas tregoi se kush është më...