Për shitjen e Muriqit Fenerbahçe kërkon 50 milionë euro

Forma fantastike me Fenerbahçen dhe së fundmi me Kosovën ka bërë që shumë klube të interesohen për sulmuesin Vedat Muriqi. Interesimi i Tottenhamit, Fiorentinës dhe...

Kasami do ta rinovojë kontratën me Sionin

Pajtim Kasami do të mbetet pjesë e skuadrës së Sionit edhe pas edicionit 2019/20. Mediumet zvicerane kanë njoftuar të enjten se drejtuesit e Sionit tashmë...

Kampioni i njëzetfishtë botëror, Egzon Gashin e uron me shampanjë

12:13:57           2019-09-11   Me miq të shumtë, anëtarë dhe palë të interesuara, operatori Egzon Gashi gjatë fundjavës përuroi ambientet e reja të...

Kosova pësoi humbje nga anglezët, por treguan se nuk mposhten lehtë

  2019-09-11   Kosova ka pësuar humbje, kështu duke e mbyllur serinë prej 15 ndeshje pa humbje.   Anglezët që ishin favorit qysh para ndeshjes, arritën të shënonin fitore...

Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës, rihapë garën në grupin H

  2019-09-11   Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës dhe rihap garën në grupin H për kualifikueset e Euro 2020. Kastriot Dermaku, Elseid Hysaj, Odise Roshi dhe Sokol...

Ndryshime radikale tek formacioni i Shqipërisë, Reja gati 6 lojtarë të...

Pas humbjes së thellë me Francën por për më tepër një lojë zhgënjyese dhe pa busull, Shqipëria do të sfidoje Islandën në grupin H...

Maqedonia e Veriut mposhti Letoninë me golat e Pandev dhe Bardhit

  2019-09-10 Reprezentacioni i Maqedonisë së Veriut në futboll mbrëmë shënoi fitore me rezultat 2:0 në ndeshjen përballë Letonisë, në kuadër të grupit G për Euro...

Publikohen pas 40 vitesh pamjet kur Arkani dhe banda e tij...

Fotografi të marra nga pamjet e sigurisë së bankës e cila u grabit në vitin 1979 nga Zeljko Raznatovic i njohur si Arkani, kanë...

Finale dramatike në US Open: Nadal mposht rusin Medvedev pas 5...

  2019-09-09   Në finalen e US Open, në një ndeshje që zgjati pothuajse pesë orë, spanjolli legjendar Rafael Nadal mposhti rusin 23-vjeçar Daniel Medvedev 3-2 në...

Kosova mund Çekinë, e para në grupin A. Dy vite pa...

  2019-09-08   Kosova ka mundur Çekinë me rezultatin 2 me 1 duke marrë përkohësisht vendin e parë në Grupin A. Në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë...