Këngëtarja zëbukur nga Shkupi, Kanita Suma, vjen për publikun shqiptar me një baladë për nënën, në bashkëpunim me këngëtaren Leonora Poloska. Vogëlushja e cila u bë e njohur me kandidimin e saj në X-Factor Albania, ka zgjedhur këtë herë të...
31/01/2019   Ajo e ka ndarë mendjen t’ua dëshmojë ndjekësve të saj, se di të këndojë.   Këngëtarja e moderatorja Luana Vjollca që shpesh është kritikuar për mungesë talenti në muzikë, ka lansuar së fundmi dy video duke kënduar dy këngë shumë të...
Instituti britanik për Performancën e Muzikës Moderne ka analizuar profilet e të famshmëve në rrjetin social Instagram për të përcaktuar se kush ka më shumë ndjekës të rremë. Zbulimet janë tronditëse. Në vendin e parë është prezantuesja amerikane televizive Ellen DeGeneres,...
2019-07-23   Moderatorja sportive Ilda Bejleri së fundmi udhëtoi drejt ishullit luksoz Mykonos. Udhëtimi i saj me helikopter privat drejt ishullit grek dhe jeta e luksit me “Rolex” në dorë dhe pushime të majme, kanë bërë që ndjekësit e saj të...
Reza Parastesh është bërë i famshëm në të gjithë botën për ngjashmërinë e madhe që ka me yllin e futbollit botëror, argjentinasin Lionel Messi. 26-vjeçari së fundmi është akuzuar në mediat sociale, por edhe nga spanjollja “Marca” se ka shfrytëzuar...
  Keshtu fillon sureja „Tin“ e Kur’anit Fisnik, ku All-llahu i Lartësuar betohet në këto të mira dhe begati që ia dhuroi njerëzimit. Ka disa lloje të fiqve, kurse lloji më i mirë është fiku i bardhë, i cili duhet të...
Këngëtarja Elvana Gjata ka publikuar projektin e saj më të ri të quajtur “A m’don” Teksti është shkruar nga vetë këngëtarja në bashkëpunim me Arber Zeqon. Kënga është realizuar me videoklip.  
Leonora Poloska do të vijë me projektin e saj të ri. Pas një shkëputje nga skena muzikore, këngëtarja ke vendosur të rikthehet. Megjithëse nuk ka dhënë detaje rreth projektit të ri, Leonora përmes profilit të saj në “Instagram” ka njoftuar se...
21.06.2019     10:46 | 21 Qershor 2019 ‘Senorita’ titullohet kënga e cila me të publikuar po kor suksese. Shawn Mendes dhe Camila Cabello kanë bashkuar forcat për një duet, i cili në orët e para të publikimit po jep shenja se shumë lehtë...
2019-07-23   Xhensila Myrtezaj është ndër këngëtaret më të dashura për publikun.   Ajo tashmë nuk është shumë aktive pasi që është bërë nënë. Por, bukuroshja vazhdon të mbetët aktive në rrjetet sociale. Ajo publikoi një foto në të cilën zbuloi barkun dhe u akuzua...